Aktualności

XXVI Mazowiecki Wrak Race na torze Mysiadło

Po wakacyjnej przerwie wraca Mazowiecki Wrak Race, czyli idealna impreza dla tych, którzy lubią swąd palonego sprzęgła o poranku. Miejsce bez zmian — tor Mysiadło pod Warszawą. Start 6 (niedziela) października 2019 o 10.00. Według zapewnień organizatorów nie będzie żadnych zmian w regulaminie ani w klasach. Zapisy na start w imprezie ruszą na początku września.

Czym jest Wrak Race

Najogólniej pisząc imprezę można porównać do Flatout, czy Wreckfest rozgrywanych na prawdziwym torze, prawdziwymi samochodami. Jak zaś piszą organizatorzy – jest to widowiskowa utylizacja starych pojazdów, które podczas zawodów kończą swój żywot. Wyścigi odbywają się w jednej z trzech klas: seria, rally, madmax. Każda z nich charakteryzuje się odpowiednimi wymogami.

Klasa serii

Niedopuszczalne są modyfikacje układu chłodzenia, montowanie osłon silnika, a także zabrania się jakichkolwiek wzmocnień samochodu poprzez zamontowanie dodatkowego wzmocnienia podłużnic czy innych części karoserii.

Klasa rally

Pozwala na nieco więcej. Dopuszcza się w niej modyfikacje układu silnika, w tym przeniesienie chłodnicy na górę silnika. Zabronione jest jednak przenoszenie chłodnicy na dach, do wnętrza pojazdu lub w jakiekolwiek inne miejsce. Dopuszcza się montowanie dolnej osłony silnika. W przeciwieństwie do poprzedniej klasy dozwolone jest stosowanie szutrówek.

Klasa madmax

Dopuszczane jest montowanie chłodnicy nad komorą silnika, wzmocnienia pojazdu do wysokości przedniego pasa, w tym montowanie osłon silnika. Podobnie jak w klasie rally dopuszczalne jest używanie szutrówek, a także rajdowych.

Impreza odbędzie się po raz kolejny na specjalnie przygotowanym torze w Mysiadle (teren byłego EKO Mysiałdo, ul. Osiedlowa 2), w godzinach 10:00 – 17:00.

Zapraszamy także do naszej relacji z poprzedniej imprezy:

XXV Mazowiecki Wrak Race 07 04 2019 – Edycja Jubileuszowa

Kr4wi3c

Niepoprawny marzyciel, słuchający na codzień dziwnie nie wpadającej w ucho muzyki z gatunku tych ostrzejszych, grający z reguły we wszelkiego rodzaju FPS'y podszyte lekko warstwą cRPG ale nie pogardzający też cRPG pełną gębą oraz raz na jakiś czas jakąś przygodówką z rodzaju tych starszych.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button