Recenzje

Firewatch – relaks wśród niepokojących zdarzeń

Firewatch należy do gatunku tzw. symulatorów chodzenia – to znaczy gry jako takiej nie ma tu za dużo, bo przez 90% czasu tylko chodzimy od punktu do punktu i gadamy przez radyjko z naszą koleżanką po fachu.

Tak przynajmniej wygląda pierwsza część gry. W pewnym momencie jednak atmosfera się zagęszcza, gdy zaczynamy odkrywać niepokojące rzeczy. Jesteśmy sami wśród dzikich ostępów, a naszym jedynym ludzkim towarzystwem jest Delilah – po drugiej stronie krótkofalówki.

Po okolicy poruszamy się korzystając z mapy i kompasu. Na każdym kroku znajdziemy coś interesującego, czym możemy podzielić się z naszą znajomą (albo i nie).

Siła tej gry leży w narracji. Samymi dialogami udało się twórcom wykreować interesujące postacie – naszego protagonistę Henrego i Delilę, z którą dzielimy się naszymi znaleziskami i obawami, wraz z ich relacją. Produkcja ma prostą, ale uroczą i klimatyczną oprawę graficzną i jest świetnie zdubbingowana.

To świetny tytuł, by się przy nim po prostu zrelaksować – chodzić, zwiedzać i odkrywać tajemnice pogrzebane w tym odciętym od świata zakątku. Szczególnie, że w trakcie promocji można ją kupić poniżej 10zł – bardzo dobra cena za ok. 4 godziny interesującej przygody.

Steam: https://store.steampowered.com/app/383870/Firewatch/

Alexandretta

Kobieta gracz. Po godzinach pracy, z zapałem i piekielnymi ognikami w oczach biega po lochach i tłucze bogu ducha winne zombie czy inne szkielety. Miłośniczka wszelkiej maści cRPG. Notoryczne problemy z wyborem klasy i rasy, bo wszystko fajne... W chwilach zwątpienia zatraca się przy dźwiękach mieczy, roztrzaskiwanych tarcz i okrzyków bojowych, słuchając wiking metalu z zimnej, niegościnnej, odległej Skandynawii. Czasem zdarzy jej się pograć w jakąś strategię bądź nawet w FPP, ale tylko na easy, żeby nie psuć sobie niepotrzebnie nerwów.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button