Aktualności

Wyniki ankiety JestemGraczem.com

Niemal 80 tysięcy wypełnionych ankiet, od graczy dla… mamy nadzieję, że nie tylko dla graczy, bo nie o to tu chodzi. Celem badania było sprawdzenie, na ile stereotypy odpowiadają prawdzie. Tak jak się spodziewaliśmy – powszechne przekonania ludności nie-komputerowej odnośnie graczy można odłożyć na półkę z dopiskiem „nieaktualne”.

Badanie pokazuje, że gry zajmują sporo czasu graczom (średnio 3h dziennie), ale jednocześnie są oni bardziej oczytani i zainteresowani wydarzeniami kulturalnymi (filmy, wystawy, koncerty). Ponadto gry mogą pomóc w nauce języka (komunikacja głosowa z graczami innych państw) czy poprawieniu refleksu (przydatnego np podczas prowadzenia realnego auta). Nieprawdą jest, że gracze nie mają czasu na spotkania ze znajomymi; niemal 80% ankietowanych widuje się z przyjaciółmi co najmniej raz w tygodniu. Zdecydowana większość uprawia też czynnie sport.

Pełne wyniki i raport do pobrania tu: http://www.jestemgraczem.com/

FB: https://www.facebook.com/jestemgraczemcom

Tags

Alexandretta

Kobieta gracz, która wie czego chce i dąży zawsze do tego by osiągnąć swój cel. Po godzinach pracy, z zapałem i piekielnymi ognikami w oczach biega po lochach i tłucze bogu ducha winne zombie i inne szkielety. Miłośniczka wszelkiej maści cRPG z wielką ilością współczynników, w których czuje się najlepiej. Notoryczne problemy z wyborem klasy i rasy bo wszystko jest fajne... W chwilach zwątpienia zatraca się przy dźwiękach mieczy, roztrzaskiwanych tarcz i okrzyków bojowych, słuchając wiking metalu z zimnej, niegościnnej, odległej Skandynawii. Czasem zdarzy jej się pograć w jakąś strategię bądź nawet w FPP, ale tylko na easy, żeby nie psuć sobie niepotrzebnie nerwów.

Related Articles

Back to top button
Close