Aktualności

Wewnętrzny Pixelowy Turniej w QuakeWorld

Dopiero co pisałem o wspólnym graniu, a tu jak nie gruchnie wiadomość o Wewnętrznym Pixelowym Turnieju w QuakeWorld.

O co chodzi i kilka słów o zasadach:

 1. Turniej organizują Patrol1985 oraz FLUFF – z racji objętego stanowiska nie będą brali udziału w turnieju (niedzielni gracze będą więc mieli szansę do popisu 🙂 )
 2. Turniej przeznaczony jest wyłącznie dla czytelników Pixela (o tym jak to będziemy weryfikować poniżej)
 3. Rozgrywki prowadzone będą w formie duel (1 na 1) w trybie „deathmatch 3” (czyli taki jak gramy na serwerach – bronie nie znikają po wzięciu, ale inne przedmioty już tak)
 4. Podwójna eliminacja (tu można poczytać jak to działa: https://en.wikipedia.org/wiki/Double-el … tournament)
 5. Tylko jedna mapa: DM4 („The Bad Place”) – kto wygra przechodzi dalej
 6. Brak limitu fragów
 7. Limit czasu 5 minut – jeśli po tym czasie punktacja jest równa, serwer automatycznie zarządza dwuminutową dogrywkę, i tak aż do skutku
 8. Można korzystać z dowolnego kompatybilnego klienta QW
 9. To co nie jest zabronione jest dozwolone, więc jak znacie się na skryptach na zmiany broni etc. i chcecie tego używać to śmiało. Część skryptów jest odgórnie zablokowana przez serwery (bodajże skrypty na rocket jumpy)
 10. Nie wolno cheatować (aimboty, wallhacki, etc.) – obowiązuje zerowa tolerancja (raz przyłapany zostaje zdyskwalifikowany z całego turnieju)
 11. W kwestiach spornych i nieobjętych regulaminem ostateczne zdanie mają organizatorzy (FLUFF i Patrol1985)
 12. Turniej ma charakter nieoficjalny i jest inicjatywą FLUFFa i Patrol1985. W związku z tym redakcja, ani wydawca Pixela nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jego przebieg.

Nagrody

Nagrodą za wygranie turnieju jest Steam gift w postaci gry Reflex ufundowany przez FLUFFa. Reflex jest to nowa strzelanka arenowa (obecnie w early access), która inspirowana jest przez mod CPMA do Quake’a 3 (robi ją ta sama ekipa co mod), zatem nagroda godna profesjonalisty, bo gra jest szybka i wymaga skilla.  Tu można obejrzeć trailer:

https://www.youtube.com/watch?v=XQaN3h-S4Wo

Drugą nagrodą ufundowaną przez naszą redakcję jest gra Zaginięcie Ethana Cartera w postaci klucza na platformę Steam.

Data i godzina

Na turniej trzeba się zapisać do 31 lipca 2015. Sam turniej odbędzie się dnia 2 sierpnia 2015 (niedziela). Godzina startu turnieju jeszcze nie została ustalona – podamy wkrótce.

Rejestracja

Rejestrujemy się poprzez wpisanie swojego nicka w tym temacie, lub na facebooku na grupie Pixelowej w stosownym wątku. Po weryfikacji otrzymacie link do podstrony turnieju gdzie trzeba będzie zarejestrować się kliknięciem co umieści was w drabince turniejowej. W tym celu musicie wejść na stronę challonge.com i założyć tam konto. Bardzo proszę aby nick, który podacie w temacie na tym forum był identyczny z tym, który podacie na challonge.com (żeby mieć kontrolę kto już się wpisał etc.), zaś już w samej grze proszę o wstawienie taga [Pix] przed nickiem. Czyli na przykład:[Pix]twój_nick

Weryfikacja

Żebyśmy nagle nie mieli wjazdu napalonych weteranów Quakeworlda, którzy generalnie mają gdzieś naszą zacną społeczność ale chcieliby się załapać na darmowe gry, wprowadzamy system weryfikacji. Jest on bardzo prosty – należy zrobić sobie selfie z widoczną okładką Pixela i wrzucić we wspomnianym wyżej temacie na forum, bądź na Facebooku w grupie pixelowej w stosownym wątku. Zdjęcie można też wysłać na priv do organizatorów.

Weryfikacja nie obejmuje redakcji magazynu Pixel oraz moderatorów forum.

Jak grać?

Krótki opis co i jak zamieściłem w poprzednim wpisie traktującym o graniu w QW więc żeby nie powielać przekieruję do niego – klik

A jak grać? Najlepiej tak, żeby wygrać.

Niech moc złotej rakietnicy będzie z wami 🙂

Lista uczestników

 1. rattkin
 2. Mantis
 3. GeneratorGamma
 4. kr4wi3c
 5. Yuma Sklejoko
 6. Ikimino
 7. Viposki
 8. Globus

Kr4wi3c

Niepoprawny marzyciel, słuchający na codzień dziwnie nie wpadającej w ucho muzyki z gatunku tych ostrzejszych, grający z reguły we wszelkiego rodzaju FPS'y podszyte lekko warstwą cRPG ale nie pogardzający też cRPG pełną gębą oraz raz na jakiś czas jakąś przygodówką z rodzaju tych starszych.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button