Aktualności

Pixel Heaven 2017

Piąta edycja Pixel Heaven odbędzie się w dniach 25-27 maja. Tym razem wydarzenie będzie rozdzielone na dwie imprezy: konferencję PIXEL.CONNECT, która odbędzie się 25 maja (czwartek) w Centrum Kreatywności przy ul. Targowej 56, przy czym to wydarzenie zarezerwowane zostało wyłącznie dla przedstawicieli gamedevu. Część główną, czyli dobrze wszystkim znane święto retrogamingu i indyków, odbędzie się w dniach 26-28 maja, w miejscu znanym z poprzedniej edycji imprezy –  Zajezdni Autobusowej MZA przy ul. Włościańskiej 52.

Tegoroczna forma będzie bardzo zbliżona do ubiegłorocznej. Między stanowiskami z retro sprzętem zostaną wciśnięte stoiska indyczych wystawców. Zmianie ulegnie nieco rozmieszczenie poszczególnych kącików tematycznych. Co ważne, zmieni się także miejsce sceny, na której umieszczenie w ubiegłym roku wiele osób się skarżyło. Przypomnijmy, że znajdowała się w centralnej sali, w której najwięcej się działo, przez co szum generowany przez stoiska i zwiedzających idealnie zagłuszał wszystko to, co działo się na scenie. Tym razem zostanie ona ustawiona w jednym z bocznych pomieszczeń zajezdni. Na pewno pozwoli to uniknąć problemów z kiepską akustyką, boję się jednak, że będzie tam ciasno.

Co tym razem przygotowali organizatorzy:

 • ponad 100 stanowisk z komputerami i konsolami 8/16-bitowymi;
 • automaty arcade, flippery;
 • wystawa Komiksy PRL;
 • strefa chillout z demosceną;
 • kącik dla najmłodszych – Kids Play & Learn;
 • konkurs retro-cosplay;
 • Giełda Komputerowa;
 • turnieje;
 • goście;

Podczas imprezy odbędą się również bardzo ciekawe panele na dwóch scenach – Main Stage, oraz mniejszej Secret Stage.

Wybrane wydarzenia na Main Stage:

Piątek /26.05/

 • 18.20 – Game Stories: pokaz premierowego odcinka
 • 19.00 – Alex Meets sir Haszak – Jeden z tych, którzy stworzyli legendę magazynu Top Secret. Ale jedyny, który pisze o grach wideo nieprzerwanie od 25 lat. I to jak! Rozmowę z Sir Haszakiem poprowadzi Aleksy „Alex” Uchański. HA!

Sobota /27.05/

 • 11.20 – Get Even: historia opisana smartfonem i muzyką – pokaz gry na żywo wraz z komentarzem, dlaczego smarfon i muzyka zostały użyte jako główne narzędzia storytellingu i co z tego wynikło.
 • 13.20 – Wielkie spotkanie z redakcją Top Secret – Legendarny Zepsół powraca pod wodzą (baczność!) Naczelnego (spocznij!) Ponownie spotkali się Marcin “Borek, Brat Marcin, Kopalny itd.” Borkowski, Dariusz “Sir Haszak” Michalski, Aleksy “Alex” Uchański, Piotr “Gawron” Gawrysiak, Rafał “Jetboy” Piasek, Bartek “VOyager” Dramczyk, Marcin “Kaczor” Baryłka, Piotr „Aragorn” Siennicki, Dobrochna Badora – Zawadzka…
 • 14.10 – Top Secret – autografy
 • 15.00 – Scena niezależnych twórców gier wideo – gdzie jesteśmy, dokąd zmierzamy? – Rynek gier wideo wciąż się zmienia. Porozmawiamy z udziałem twórców o tym, jak rywalizować na totalnie konkurencyjnym rynku o pieniądze, a może nawet przede wszystkim o czas graczy.
 • 16.45 – Ceremonia przyznania nagród Pixel.Awards 2017
 • Ceremonia przyznania nagród Golden Pixel – Nagrody magazynu PIXEL za wybitne osiągnięcia w polskiej branży gier wideo ostatnich 35 lat.

Niedziela /28.05/

 • 13.30 – Kajko i Kokosz. Na tropach legendy – Czy Janusz Christa wszystko zmyślił, czy oparł się na faktach? Dlaczego Rosjanie sądzą, że Kajko i Kokosz to postacie z gry komputerowej? No i komu przeszkadzał pomnik Hegemona? Na te oraz inne kluczowe pytania odpowiedzą Kapral i Łamignat z bloga „Na plasterki”. Z pomocą bogato ilustrowanej prezentacji poprowadzą Was śladem kultowych komiksów – od średniowiecza, przez PRL, po dzisiejszą popkulturę.
 • 14.30 – Pokaz filmu „Growing the 8bit Generation” – Dokument przedstawiający czasy pierwszych komputerów domowych i roli, jaką odegrała firma Commodre w tej rewolucji. W filmie pojawiają się m. in. Jack i Leonard Tramiel, Chuck Peddle, Al Charpentier, Bil Herd, Michael Tomczyk, Dave Rolfe, Richard Garriot, Jeff Minter, Andy Finkel a także Steve Wozniak, Nigel Searle, John Grant, Nolan Bushnell, Al Alcorn, Joe Decuir.

Podczas Pixel Heaven 2017 będzie miała miejsce polska premiera gry Get Even.

Jednorazowo, z okazji imprezy, powróci prawdziwa legenda mediów growych w Polsce: magazyn Top Secret!  Będzie dostępny do kupienia podczas trwania wydarzenia.

 

Kr4wi3c

Niepoprawny marzyciel, słuchający na codzień dziwnie nie wpadającej w ucho muzyki z gatunku tych ostrzejszych, grający z reguły we wszelkiego rodzaju FPS'y podszyte lekko warstwą cRPG ale nie pogardzający też cRPG pełną gębą oraz raz na jakiś czas jakąś przygodówką z rodzaju tych starszych.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button