Aktualności

This is the Zodiac Speaking – ruszyła kampania crowdfundingowa

Na przełomie lat 60. i 70. na terenie USA działało około dwudziestu seryjnych morderców. Jednak najsłynniejszym z nich był poszukiwany za 5 morderstw (chociaż sam przypisywał ich sobie 37) – Zodiac. Pomimo trwającego ponad 30 lat śledztwa pozostaje, obok Kuby Rozpruwacza, najbardziej nieuchwytnym seryjnym mordercą w historii.

Do tej pory historia Zodiaca pojawiała się w grach sporadycznie, a on sam nie doczekał się pełnoprawnej historii. Taki stan rzeczy nieco zmieni This is the Zodiac Speaking – mroczny thriller psychologiczno-detektywistyczny, w którym postać słynnego mordercy ma być punktem wyjścia dla poruszającej historii przedstawionej z perspektywy jednej z ofiar. Tytuł może okazać się ciekawą pozycją dla fanów narracyjnych hitów pokroju Firewatch, The Vanishing of Ethan Carter oraz horrorów takich jak SOMA czy Alien Isolation.

W This is the Zodiac Speaking gracz wcieli się w postać Roberta Hartnella, dziennikarza na co dzień mieszkającego w San Francisco i zatrudnionego w jednej z lokalnych gazet. Pewnego dnia odbiera on tajemniczy telefon, a głos w słuchawce wypowiada słynne ‘Hello, this is the Zodiac speaking’… To zdarzenie w sposób nieunikniony doprowadzi do konfrontacji dziennikarza z mordercą. Przeszłość Hartnella, morderstwa dokonane przez Zodiaka oraz fascynacja zabójcą, sprawią, że protagonista nie raz stanie przed pytaniem, o co toczy się gra? Kto jest łowcą, a kto zwierzyną?

Za produkcją stoi zespół developerów ze studia Punch Punk Games (odpowiedzialni m.in. za Apocalipsis: Harry at the End of the World). Wśród twórców znalazł się jeden z pisarzy młodego pokolenia, laureat Paszportów Polityki, Łukasz Orbitowski, który odpowiada wraz z Krzysztofem Grudzińskim za scenariusz gry.

Muzykę skomponuje AGIM, niestrudzony innowator w dziedzinie muzyki elektronicznej. Artysta stworzył oryginalny i odważny soundtrack do gry, będący mieszaniną inspiracji muzyką filmową oraz dźwięków etniczych,  mających potęgować poczucie grozy. Sountrack zostanie wydany w wersji elektronicznej oraz na winylu przez wytwórnię Pias Recordings, która podjęła współpracę z Klabaterem.

Bardzo ciekawie prezentuje się warstwa graficzna produkcji. Stylistyką nawiązująca do filmów z lat 60 i 70. Ciepłe przygaszone barwy i specjalnie zastosowany efekt ziarnistości, kojarzący się z obrazem ze starych kineskopowych telewizorów, spotęgują klimat i atmosferę kultowych lokacji znanych z Kalifornii lat 70-tych.

This is the Zodiac Speaking będzie prowadzony z pierwszej osoby, w trybie FPP i zaoferuje dwa tryby rozgrywki. Pierwszy – łączący fragmenty narracyjne z elementami akcji i skradanki, drugi – detektywistyczny – skupiający się na samej opowieści, który na pewno przypadnie do gustu miłośnikom wolniejszego tempa rozgrywki.

Najważniejsze cechy gry:

  • Wysmakowana wizualnie i oparta na faktach historia śledztwa w sprawie nieuchwytnego seryjnego mordercy z USA, Zodiaca.
  • Gra z perspektywy pierwszej osoby – gracz wciela się w dziennikarza, który sam stał się celem ataku mordercy.
  • Tryb detektywistyczny zawierający elementy psychologicznego profilowania mordercy wg. autentycznych wykorzystywanych przez psychologów policyjnych metod.
  • 3 różne zakończenia, które zależą od wyborów fabularnych gracza.
  • Oryginalna ścieżka dźwiękowa autorstwa AGIMa i scenariusz stworzony we współpracy z laureatem nagrody Nike, Łukaszem Orbitowskim.
  • Wiernie odwzorowane sceny zbrodni, odtworzone na podstawie oryginalnych materiałów amerykańskiej policji.
  • Szata graficzna nawiązująca stylistyką do lat 60 i 70, oparta na słynnej „teorii koloru”

W serwisie Kickstarter ruszyła kampania crowdfundingowa, która ma na celu zebranie środków na szybsze ukończenie produkcji. Niestety nie wydaję się by było to coś więcej, niż marketingowa zagrywka. Tym bardziej że zakładany próg minimalny jest śmiesznie niski – 10 tys. dolarów.

Na stronie kampanii dostępne jest demo gry, które można przetestować przed ewentualnym wsparciem produkcji.

ODWIEDŹ STRONĘ GRY W SERWISIE KICKSTARTER

Kampania na Kickstarterze zakończy się 4 września.

Premiera – 24 września na platformach PC, PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch.

Karta Steam This is the Zodiac Speaking

Kr4wi3c

Niepoprawny marzyciel, słuchający na codzień dziwnie nie wpadającej w ucho muzyki z gatunku tych ostrzejszych, grający z reguły we wszelkiego rodzaju FPS'y podszyte lekko warstwą cRPG ale nie pogardzający też cRPG pełną gębą oraz raz na jakiś czas jakąś przygodówką z rodzaju tych starszych.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button