Aktualności

Pixel Heaven 2019 Retro & Indie Gaming Fest vol. 7

Przed nami już siódma edycja imprezy Pixel Heaven Retro & Indie Gaming Fest. Impreza odbędzie się w dniach od 17 do 19 maja 2019, w Starej Zajezdni Autobusowej przy ul. Włościańska 52 w Warszawie.

Dla przypomnienia – jest to największe w Polsce i jedno z największych w Europie corocznych wydarzeń dedykowanych branży gamedev, na które składają się m. in. konferencja Pixel Connect, wystawa Indie Basement oraz konkurs Pixel Awards Europe. To także unikalne miejsce, gdzie doskonale odnajdują się gracze i osoby pamiętające czasy pierwszych komputerów 8/16 bit, miłośnicy komiksów, gier planszowych i klimatów retro lat 80. i 90. ubiegłego wieku.

Szczegółowy program imprezy dostępny tutaj: https://www.pixelheavenfest.com/program/

Z okazji najbliższego Pixel Heaven Games Festival & More 2019 przyszedł czas na Reset: Reaktywacja @Pixel Heaven 2019! Specjalnie z okazji Pixel Heaven 2019 nastąpi reaktywacja pisma, której efektem będzie specjalny, jednorazowy i niepowtarzalny numer czasopisma, który ukaże się podczas Festiwalu.

Numer podczas Pixel Heaven otrzyma każdy posiadacz karty wstępu Supporter. Mało tego — każdy, kto się zarejestruje do 30 kwietnia jako Supporter właśnie — zostanie uwieczniony wpisem na łamach tego numeru Resetu. Będzie też spotkanie z Redakcją — w sobotę — idealna okazja na przybicie piątki z redakcją i autograf na klacie!

Info o pakiecie Supporter jest tutaj: www.ph2019.evenea.pl

A tutaj kilka słów o całej akcji: https://www.pixelheavenfest.com/reset-reaktywacja/

Na Pixel Heaven nie może zabraknąć znamienitych gości. Na tegorocznej imprezie pojawią się m.in.:

  • David Fox – filar legendarnego Lucasfilm Games, twórca takich tytułów jak Rescue on Fractalus!, Labyrinth, Zak McKracken and the Alien Mindbenders, współautor Maniac Mansion czy Indiana Jones and the Last Crusade. Po raz pierwszy w Polsce!
  • David Pleasance – wieloletni szef Commodore UK, jedynej filii koncernu, która w momencie jego upadku przynosiła zyski.
  • Gary Bracey – filar firmy Ocean, jednego z najpotężniejszych wydawców gier na komputery 8 i 16 bit.
  • Hubert Chardot – francuski pisarz i producent gier wideo, odpowiedzialny m.in. za scenariusze pierwszych trzech części Alone in the Dark, Prisoner of Ice, The Devil Inside.
  • Simon Butler – jeden z weteranów brytyjskiej sceny gier wideo, twórca m.in. Platoon, Total Recall, N.O.M.A.D., Batman the Adventure, Miami Vice czy adaptacji North & South i Sim City na ZX Spectrum.
  • Mike Clarke – twórca muzyki do takich amigowych gier jak The Last Ninja 2, Armour Geddon 2, Brian The Lion czy Wiz 'n’ Liz.
  • Andrew Hewson – założyciel Hewson Consultants, firmy wydającej gry na komputery 8-bitowe w latach 80. ubiegłego wieku.

 

Kr4wi3c

Niepoprawny marzyciel, słuchający na codzień dziwnie nie wpadającej w ucho muzyki z gatunku tych ostrzejszych, grający z reguły we wszelkiego rodzaju FPS'y podszyte lekko warstwą cRPG ale nie pogardzający też cRPG pełną gębą oraz raz na jakiś czas jakąś przygodówką z rodzaju tych starszych.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button