Aktualności

Hyperstrange Winter Showcase 2023 – podsumowanie

Pierwszego marca mogliśmy na platformie YouTube obejrzeć Hyperstrange Winter Showcase 2023. Przyjrzyjmy się zatem bliżej tytułom, jakie w ostatnim czasie wyszły, bądź będą mieć swoje premiery w najbliższym czasie. Zapowiada się kilka interesujących perełek.

Hordes of Hunger

DATA WYDANIA: Nie ogłoszono | PRODUCENT: Hyperstrange | WYDAWCA: Hyperstrange
Steam: Hordes of Hunger

Dynamiczny arenowy slasher z elementami rogue-lite, osadzony w mrocznej scenerii fantasy. Znając gości z Hyperstrange i ich poprzednie tytuły to można śmiało założyć, że będzie krwawo, brutalnie i zapewne dziwnie. Data premiery niestety nie jest znana.

LOUD: My Road to Fame

DATA WYDANIA: 23 lutego 2023 | PRODUCENT: Hyperstrange | WYDAWCA: Hyperstrange
Steam: LOUD: My Road to Fame

Niesamowita gra rytmiczna przepełniona muzyką. Jej bohaterka – Astrid – jest dojrzewającą nastolatką, która za cel obrała sobie karierę muzyczną w rytmie ulubionego pop-punka. Wspólnie z nią odegramy kolejne z kilkunastu przygotowanych utworów. Gra miała już jakiś czas temu swoją premierą na Steam i zebrała pozytywne opinie. No i nie kosztuje dużo – cena regularna to ok. 46 zeta. Można z ciekawości sprawdzić.

Otherwar

DATA WYDANIA: 27 lutego 2023 | PRODUCENT: kantal collective | WYDAWCA: Hyperstrange
Steam: Otherwar

OTHERWAR w zaskakujący sposób łączy gatunek Tower Defense z Bullet Hell. Ciekawa propozycja dla miłośników wymagających wyzwań. Rozgrywka polega na obronie bram niebios przed nacierającą hordą z piekła. A wszystko to w wyśmienitej oprawie pixelartowej.

Gra jest już dostępna i można ja zgarnąć na Steam za jedyne 27.50 zł.

Blood West

DATA WYDANIA: 10 lutego 2022 (Wczesny Dostęp) | PRODUCENT: Hyperstrange | WYDAWCA: Hyperstrange
Steam: Blood West

Blood West co prawda jest już dostępne od jakiegoś czasu we wczesnym dostępie, jednakże postanowiłem o nim wspomnieć. Okazja bowiem jest nie byle jaka. Do gry wyszedł w ostatnim czasie spory patch dodający drugi epizod. Niestety, póki co nadal nie znamy daty wyjścia gry z fazy wczesnego dostępu. Ehh, trzeba czekać.

Kilka słów o grze. Jest to retro FPS z elementami horroru – w klimatach westernu. Gracz dostaje do ręki broń i idzie zwiedzać dziwny świat pełen potworów. Czyli standard jak w tego typu grach. Eksplorujemy, zbieramy przydatne przedmioty, broń i amunicję. Podczas wędrówki czasem trafi się jakiś NPC, który będzie chciał nam zlecić zadanie. Świetna i przyjemna gra. Zdecydowanie warto sprawdzić – szczególnie za taką cenę – ok. 50 zeta.

 

EMPTY SHELL

DATA WYDANIA: 2023 | PRODUCENT: CC ARTS | WYDAWCA: Hyperstrange
Steam: EMPTY SHELL

Trzymający w napięciu survival horror typu roguelite z widokiem z góry. Oszczędna grafika, brak muzyki i skromne efekty dźwiękowe tworzą wyjątkowy i niepowtarzalny klimat tej dziwnej produkcji. Demko miałem okazję ograć przy okazji minionego Festiwalu Steam i niestety, ale zupełnie mnie nie zaciekawiło. Na pierwszy rzut oka Empty Shell oka wygląda jak upośledzony kuzyn Hotline Miami, z tym że zdecydowanie mniej dynamiczny. Gra ma darmowy prolog, który można sobie ograć, do czego zachęcam, bo to nietuzinkowy tytuł.

GHOSTWARE: Arena of the Dead

DATA WYDANIA: 12 kwietnia 2023 (Wczesny Dostęp) | PRODUCENT: Daev Team | WYDAWCA: Hyperstrange
Steam: GHOSTWARE: Arena of the Dead

Kolejny retro FPS w tym zestawieniu. Tym razem jest to gra łącząca bogatą fabułę, eksplorację znaną z gier przygodowych oraz szybką akcję ze strzelanek lat 90. Ta ciekawa hybryda zapożycza klimatyczną rozgrywkę ze znanej serii FPSów – Unreal. Przyznam szczerze, że brzmi to wszystko bardzo wybornie. Premiera już niedługo, a póki co można spróbować jak smakuje udostępnione na Steam darmowe demko.

Supplice

DATA WYDANIA: 6 kwietnia 2023 | PRODUCENT: Mekworx | WYDAWCA: Hyperstrange
Steam: Supplice

O Supplice już pisałem na blogu w ramach wpisu podsumowującego ostatni Festiwal Steam. Nie będę się silił na jakieś wymyślne opisy i pozwolę sobie przekleić to, co wtedy napisałem o grze.

Supplice wygląda niczym Doom (ten z 1993 roku). Ma nawet podobne menusy. Jest równie szybki i dynamiczny. Nie wybacza błędów. Staroszkolny shooter, który koniecznie trzeba ograć. Demko dostępne na Steam – warto spróbować. W międzyczasie zmianie uległa data premiery z 30 marca na 6 kwietnia.

NecroGolf

DATA WYDANIA: Wkrótce dostępne | PRODUCENT: Sleepwalking Potatoes | WYDAWCA: Hyperstrange
Steam: NecroGolf

Polacy robią minigolfa z zombie. Ten koncept jest tak surrealistyczny, że najlepiej to samemu zobaczyć. Tym bardziej że nie wiem czy czuję się na siłach, by odpowiednio to opisać, tak by każdy zrozumiał o co chodzi. Zapowiada się na coś niesamowicie głupiego i nietuzinkowego. Chociaż nie powiem, spróbowałbym.

Kr4wi3c

Niepoprawny marzyciel, słuchający na codzień dziwnie nie wpadającej w ucho muzyki z gatunku tych ostrzejszych, grający z reguły we wszelkiego rodzaju FPS'y podszyte lekko warstwą cRPG ale nie pogardzający też cRPG pełną gębą oraz raz na jakiś czas jakąś przygodówką z rodzaju tych starszych.

Related Articles

Back to top button