Aktualności

Pro Pinball: Timeshock! – nowe oblicze króla – The ULTRA Edition

Pro Pinball: Timeshock! gra, która ujrzała światło dzienne w roku ’97 czyli wieki temu, a cała seria Pro Pinball do której należy, została uznana za niedościgniony wzór tworzenia wirtualnych flipperów, pozostawiający konkurencję nadal gdzieś daleko w tyle. Ile w tym przesady, a ile nie, już niedługo wszyscy spragnieni toczenia wirtualnej metalowej kulki po jeszcze bardziej wirtualnym stole będą się mogli o tym przekonać bo, w sierpniu, więc już całkiem niedługo, pojawi się jej odświeżona wersja, za którą odpowiadają ludzie, którzy stworzyli pierwowzór.

Na początek garść historii. Timeshock powstał w 1997 roku, więc w czasach kiedy to pojawiały się rewolucyjne tytuły, a branża przechodziła rozkwit. Był wykonany w hi-res i to takim, że po dziś dzień jego oprawa graficzna zachwyca /maksymalna obsługiwana rozdzielczość to 1600×1200/. Sam stół wykonany został perfekcyjnie, z niebanalną fabułą – podróże w czasie, okraszony niezwykłą ścieżką dźwiękową pasującą do rozgrywki i kapitalną fizyką, stał się pozycją kultową. Sam przy tej pozycji spędziłem nawet nie wiem ile czasu, grając ze znajomymi bądź samemu – można było grać w kilka osób na jednym kompie, maksymalnie do 4. Jego oryginalną wersję można zakupić na platformie GOG za 5,99 $.

Nowa wersja ma być od początku do końca oparta na nowym silniku, a stopień odwzorowania ma być wierny oryginałowi ale powalający go szczegółowością modeli. Autorzy zapowiadają także wprowadzenie nowego trybu – glass-off mode, który pozwoli poznać wszystkie zakamarki stołu poprzez swobodne operowanie kulką. Jak to wszystko będzie wyglądać i jak działać przekonamy się już niedługo.

Pro Pinball: Timeshock! – GOG – 5,99$

BTW: Przed chwilą zakupiłem na platformie GOG Timeshocka. Po przeliczeniu wyszło 18,75 PLN, więc to całkiem w porządku kwota biorąc pod uwagę stosunek ceny do jakości do grywalności i świeżości tego tytułu, także w najbliższym czasie można spodziewać się jego recenzji.

Kr4wi3c

Niepoprawny marzyciel, słuchający na codzień dziwnie nie wpadającej w ucho muzyki z gatunku tych ostrzejszych, grający z reguły we wszelkiego rodzaju FPS'y podszyte lekko warstwą cRPG ale nie pogardzający też cRPG pełną gębą oraz raz na jakiś czas jakąś przygodówką z rodzaju tych starszych.

Related Articles

Back to top button