Aktualności

PIXEL HEAVEN 2016. RETRO & INDIE GAMING FEST vol. 4

W dniach 3 – 5 czerwca ruszy czwarta już edycja retro imprezy dla wszystkich fanboyów amig, amstradów, atarynek i innych takich. Na imprezę wybieramy się z nadzieją, że tym razem będzie ona miała lepszy pomysł na siebie niż wrzucenie wszystkiego razem do jednego worka z napisem retro.

Kupując podstawową wejściówkę nie mamy co się spodziewać gratisów w postaci magazynu, czy innych gadgetów. Specjalnie na tą imprezę zostanie chwilowo (na jeden numer) reaktywowany Bajtek, za którego sterem zasiądzie wieloletni naczelny Top Secret (Marcin “Borek” Borkowski). Egzemplarze tegoż periodyku dostaną ci, którzy zdecydują się zakupić wejściówkę supporter (160 zeta). Poprzednio,  podczas drugiej edycji na wejściu dostawało się retro zin, podczas trzeciej numer magazynu Pixel i plakat, a podczas tej zapewne właściciele podstawowych wejściówek będą mogli liczyć co najwyżej na wejściówkę, która zapewne i tak nie będzie imienna, jak to dawniej bywało.

Na imprezie nie zabraknie gości. Tym razem wydarzenie odwiedzą:

  • Ben Daglish
  • Jon Hare
  • Peter Molyneux

Ważniejsze wydarzenia

Sociable Soccer hands-on i turniej!

Podczas tegorocznej edycji PIXEL HEAVEN 2016. RETRO & INDIE GAMING FEST vol. 4 atrakcji nie zabraknie. Jedną z nich jest pierwszy pokaz nowej gry od Jona Hare: Sociable Soccer. Jak mówi o niej sam autor, jest to duchowy spadkobierca kultowego Sensible Soccera. Odbędzie się też turniej z transmisją oficjalnego finału na głównej scenie imprezy!

Strefa planszówek

Pixel Heaven vol.4 to nie tylko gry retro, to także specjalnie wydzielona strefa dla gier planszowych. Wśród atrakcji m. in. przedpremierowy pokaz gry KRYSZTAŁY CZASU – LABIRYNT ŚMIERCI od Wydawnictwa Paladynat i Artura Szyndlera.

VR

Retrozabawa zostanie połączona z mocą wirtualnych doznań – wszak wygląda na to, że jesteśmy świadkami kolejnej (i chyba tym razem udanej) próby przeniesienia nas do rzeczywistości wirtualnej. Atrakcji VR nie zabraknie. Będziemy mogli odwiedzić specjalną strefę, w której będą pokazywane HTC Vive, Oculus i najmocniejszy laptop wśród gamingowych sprzętów: GTR87-G!

Prapoczątki mediów społecznościowych w Polsce

Wspomnienia z tych czasów bezpośrednio od legendarnej spółki autorskiej Alex & Gawron, prosto z łamów Top Secretu. Rozmowę poprowadzi Piotr Mańkowski – w ten sposób na scenie będziemy mieli komplet autorów Biblii Komputerowego Gracza.

Czas i miejsce

PIĄTEK 3 CZERWCA: 17.00 – 22.30 (rejestracja uczestników od 15.30)
SOBOTA 4 CZERWCA: 10.00 – 18.00 (impreza)
SOBOTA 4 CZERWCA: 19.00 – ? (afterparty)
NIEDZIELA 5 CZERWCA: 10.00 – 18.00
Pixel Heaven odbędzie się w Halach Miejskich Zakładów Autobusowych przy ul. Włościańskiej 52, 01-710 Warszawa.
[Jaram się bo będą ludzie od Opowieści z Nyanii, juhuu! A już myślałam że nie ma po co tam iść 😀 – Alex]

Kr4wi3c

Niepoprawny marzyciel, słuchający na codzień dziwnie nie wpadającej w ucho muzyki z gatunku tych ostrzejszych, grający z reguły we wszelkiego rodzaju FPS'y podszyte lekko warstwą cRPG ale nie pogardzający też cRPG pełną gębą oraz raz na jakiś czas jakąś przygodówką z rodzaju tych starszych.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button