Aktualności

Pixel Heaven 2014 | Goście

Nie tak dawno pisaliśmy w skrócie o tym co będzie można zobaczyć podczas najnowszej odsłony imprezy, a ponieważ coraz więcej wiadomo o tym jacy to pojawią się na niej goście, nadszedł czas by usystematyzować, poukładać i zebrać do kupy wszystkie informacje. Przeszukałem więc Internet i lekko mi wszystkie członki opadły, jak zobaczyłem praktycznie tą samą informację na kilku stronach, czasem lekko zmodyfikowaną, a czasem nawet nie. Ehh. Dlatego nie będziemy się wyróżniać z tłumu i napiszemy podobnie 😛

W tym roku mija 20 rocznica śmierci Jaya Minera – założyciela firmy Amiga, którego również określa się często jako „ojca Amigi”. Z tej okazji na Pixel Heaven zagoszczą panowie: Mike Montgomery – założyciel studia Bitmap Brothers, które wydało takie hity na Amigę jak: Xenon, Cadaver, serię Speedball czy Chaos Engine. Innymi ich znanymi grami, które już ukazały się na komputery klasy PC są chociażby Z i jej sequel, Z: Steel Soldiers. Drugi pan to Jon „Jops” Hare, założyciel Sensible Software, który stał za takimi tytułami jak Sensible Soccer, która to seria była wręcz kultowa w kręgach amigowych czy Cannon Fodder. Rozmowę poprowadzi Piotr „Micz” Mańkowski.

Ponadto odbęda się panele dyskusyjne, na które zostali zaproszeni goście:

Michał Kiciński – jeden z założycieli CD Projekt

Tomasz Mazur – założyciel, o ile się nie mylę firmy Mirage

Grzegorz Onichimowski – założyciel IPS Computer Group, firmy która jako pierwsza w naszym kraju zaczęła sprzedawać oryginalne gry sprowadzane z zachodu ale pakowane w polskie pudełka z dołączanymi przetłumaczonymi instrukcjami, później także w pełni lokalizowane, czego przykładem jest chociażby pierwsza część Dungeon Keeper.

Marcin Turski – prezes spółki LEM – Licomp Empirical Multimedia /dawniej Licomp Empik Multimedia/

Do tego nie zabraknie redaktorów z kultowych magazynów o grach:

Świata Gier Komputerowych (Piotr Pieńkowski)

Resetu

Gamblera (Aleksy „Alex” Uchański)

NEOplus (Michał Mielcarek)

Computer Studio

CD-Action (Kamil „Berlin” Krupiński)

Swoją obecność ponoć potwierdził także Adrian Chmielarz – założyciel Mertropolis Software (Tajemnica Statuetki, Teenagent, Reflux, Gorky 17), People Can Fly (PainKiller, Bulletstorm), a także The Astronauts (The Va­ni­shing of Ethan Car­ter – w przygotowaniu)

Tego roczny Pixel Heaven zapowiada się bardzo ciekawie. Przypominamy, że impreza odbedzie się w dniach 31/05 – 1/06 w klubie 1500m2.

Koszt: 40 PLN (wcześniejsza rejestracja on-line) lub 50 PLN (płatność na miejscu, bez rejestracji on-line)

Web: http://pixelheaven.pl/

Kr4wi3c

Niepoprawny marzyciel, słuchający na codzień dziwnie nie wpadającej w ucho muzyki z gatunku tych ostrzejszych, grający z reguły we wszelkiego rodzaju FPS'y podszyte lekko warstwą cRPG ale nie pogardzający też cRPG pełną gębą oraz raz na jakiś czas jakąś przygodówką z rodzaju tych starszych.

Related Articles

Back to top button