Aktualności

Pangeon – teraz także na Xbox One.

Jakiś czas temu pisaliśmy o Pangeon – grze typu roguelike utrzymanej w stylu retro. Nawiązującej do klasycznych dungeon crawlerów i łączącej w sobie różne elementy z tego typu gier. Wcześniej Pangeon został wydany na PC i Nintendo Switch, a teraz także na Xbox One. W I połowie 2021 r. trafi na PlayStation 4.

Pangeon to gra stworzona przez niezależnego polskiego dewelopera MrCiastku – tego od Wanking Simulator (ktoś to jeszcze w ogóle pamięta?). Wydawcą jest Ultimate Games S.A.

„To w pewnym sensie hołd dla klasycznych gier, w których rozgrywka opiera się na przemierzaniu i eksploracji lochów. Pangeon w unikalny sposób łączy najlepsze rozwiązania z tego rodzaju tytułów, a oprawa audiowizualna oczywiście przepełniona jest nawiązaniami do stylu retro” – mówi COO Ultimate Games S.A., Rafał Jelonek.

Celem gracza jest przedarcie się przez pełne tajemnic lochy pełne całej masy potworów. Gra oferuje łącznie 8 mocno zróżnicowanych poziomów. Każdy z nich charakteryzuje się odmiennym wyglądem, wrogami oraz przedmiotami. Do dyspozycji graczy oddano też 10 typów broni, w tym m.in. miecze, łuki i magiczne różdżki.

Główne cechy gry:

  • roguelike w stylistyce retro;
  • 8 zróżnicowanych poziomów;
  • oprawa audiowizualna nawiązująca do klasycznych gier;
  • lochy pełne tajemnic;
  • 10 typów broni.

 

Microsoft Store:

https://www.microsoft.com/pl-pl/p/pangeon/9nl3nnjn8k9z

Nintendo eShop:

https://www.nintendo.com/games/detail/pangeon-switch/

Steam:

https://store.steampowered.com/app/983670/Pangeon/

Pangeon – Xbox Trailer:

Kr4wi3c

Niepoprawny marzyciel, słuchający na codzień dziwnie nie wpadającej w ucho muzyki z gatunku tych ostrzejszych, grający z reguły we wszelkiego rodzaju FPS'y podszyte lekko warstwą cRPG ale nie pogardzający też cRPG pełną gębą oraz raz na jakiś czas jakąś przygodówką z rodzaju tych starszych.

Related Articles

Back to top button