Aktualności

Priest Simulator – absolutnie najgorsza gra tego roku wkrótce na Steam

Priest Simulator, czy też Symulator Księdza o którym już kilkukrotnie pisaliśmy na łamach bloga dostał w końcu potwierdzoną datę premiery. Ta nastąpi już 6 października. Minus jest taki, że gra na początku dostępna będzie w Early Access.

Priest Simulator to dość specyficzny tytuł. Ciężko go jednoznacznie scharakteryzować. Jest to bowiem wybuchowa mieszanka różnych gatunków. Sandbox, hack’n’slash, FPS, symulator, renowator i cholera wie co jeszcze. Całość utrzymana jest w bardzo groteskowej formie, która nawiązuje do mockumentów takich jak „Trudne Sprawy”, „Ukryta Prawda” czy „Dlaczego Ja?”.

Zapowiada się masa suchych żartów, cringu, prymitywnego humoru i vibe’u Chłopaki z Baraków. U niektórych twórców z YT już można oglądać przedpremierowe gameplaye, które pozwolą sprawdzić z jak bardzo złą grą mamy tutaj do czynienia. Czy jestem zażenowany? Owszem. Zaskoczony? Otóż nie, bo dokładnie tego się spodziewałem po ekipie ze studia Asmodev – czego przedsmak dali już w bezpłatnym demie/prologu.

Jednym czym pozytywnie zaskakuje Priest jest jego fenomenalna warstwa audio. Nie mówię tu o udźwiękowieniu jako takim i voiceoverach, bo te są żenująco nieprofesjonalne i amatorskie (idealnie się za to wpasowują tą swoją ułomnością w design gry), ale o ścieżce dźwiękowej, którą nagrał znany w pewnych kręgach absolutnie najgorszy zespół – Gruzja. Kawał dobrego, gitarowego łojenia. Prawdopodobnie najlepszy materiał, jaki udało im się popełnić.

Całą płytę można odsłuchać na YT, albo Spotify.

Jak komuś to nie wystarcza i chciałby posiadać fizyczną kopię płytki, to jest taka opcja i może ją zakupić bezpośrednio od Asmodev poprzez ich peja:

https://www.facebook.com/Asmodev

Początkowo gra trafi tylko na PC, w późniejszym terminie ma również zostać wydana na konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X oraz S.

We wczesnym dostępie gra zaoferuje 17 misji głównego wątku. Kolejne misje będą się pojawiać w tak zwanym międzyczasie. Tytuł będzie stopniowo wzbogacany także o nowe mechaniki i kolejne wersje językowe.

Steam:

https://store.steampowered.com/app/950620/Priest_Simulator/

Darmowy epizod (demo):

https://store.steampowered.com/app/1675670/Priest_Simulator_Heavy_Duty/

 

Kr4wi3c

Niepoprawny marzyciel, słuchający na codzień dziwnie nie wpadającej w ucho muzyki z gatunku tych ostrzejszych, grający z reguły we wszelkiego rodzaju FPS'y podszyte lekko warstwą cRPG ale nie pogardzający też cRPG pełną gębą oraz raz na jakiś czas jakąś przygodówką z rodzaju tych starszych.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button