Aktualności

Franko 2 bez programisty

Pod koniec czerwca pisaliśmy, że Franko 2 zaliczy obsuwę, lecz nie ma powodu do obaw. Na jesieni mieliśmy poznać datę premiery. Przyszła zima, a daty premiery jak nie było, tak nie ma.

Powód jest prosty: zespół opuścił główny i jedyny programista. Oficjalnie podano, że z powodów osobistych. Wpłynie to na opóźnienie produkcji, która i tak w tym momencie staje pod znakiem zapytania. Pojawiły się w sieci nawet głosy, że ten projekt to drugi zaraz po Secret Service falstart polskiego crowdfundingu. Miało być tak pięknie, a wyszło jak zwykle.

Ostatni wpis twórców pojawił się 30 października:

Witajcie. Kilka informacji.

Po pierwsze: mamy już koszulki, czyli mamy już wszystko – w następnym tygodniu 100% wysyłka spodziewajcie się kuriera z DHL.

Po drugie: dziś i w poniedziałek spotkanie teamu Franko 2 po którym poinformujemy jak wygląda stan prac i co z premierą.

Później nastała cisza. Ponowny dialog z wpłacającymi został nawiązany dopiero niedawno, tak się złożyło, że przy niedawnej aferze z SS. Twórcy dopiero teraz wystosowali oświadczenie co jest powodem zaistniałej sytuacji i przepraszają za całą sprawę:

Wielu z Was zastanawia się co się dzieje z Franko 2. Obiecywaliśmy premierę jeszcze w tym roku, a tymczasem nie udało nam się wypuścić chociażby krótkiego dema. Obiecaliśmy dostarczyć nagrody do wspierających, a otrzymała je zaledwie połowa…

Chcielibyśmy oficjalnie przeprosić wszystkich wspierających za zaistniałą sytuację, a przede wszystkim za brak komunikacji z Wami, przez co nie znaliście powodów i problemów, z którymi się zmagaliśmy i zmagamy dalej.

Napotkaliśmy problemy, których nigdy byśmy się nie spodziewali, a które po prostu nas przerosły.

Po pierwsze…(produkcja gry)

Zespół stracił programistę, który z przyczyn prywatnych musiał odejść z teamu. Problem ten pojawił się już jakiś czas temu, lecz mając nadzieję na szybkie rozwiązanie zaistniałej sytuacji, nie chcieliśmy o problemie informować od razu.

Jak sytuacja wygląda teraz? Na chwilę obecną jesteśmy w trakcie rozmów z kilkoma studiami deweloperskimi w kraju (pierwsze spotkania już po Świętach). Jesteśmy również otwarci na wszelką pomoc zewnętrzną dot. programowania jeżeli chcecie pomóc piszcie.

Robimy wszystko co w naszej mocy, aby ten problem (główny powód opóźnienia premiery Franko 2) został rozwiązany.

Problemem okazała się również wysyłka paczek do wspierających. Jak możemy przeczytać na FB:

Zaległe paczki czekają na kuriera. Jutro finalizujemy wysyłkę z I tury i zaczynamy kontaktowanie się z tymi co nie uzupełnili danych.

Ps. W prasie pojawia się informacja, że prace nad Franko są wstrzymanie. Poszukiwanie programisty nie oznacza, że resztę zespołu patrzy się w ścianę.

Ciekaw jestem jak się potoczą losy nowego Franko. Czy uda się znaleźć programistę i dokończyć grę? Jeśli czujecie się na siłach możecie wesprzeć twórców.

https://www.facebook.com/franko2revengeisback?fref=ts

Kr4wi3c

Niepoprawny marzyciel, słuchający na codzień dziwnie nie wpadającej w ucho muzyki z gatunku tych ostrzejszych, grający z reguły we wszelkiego rodzaju FPS'y podszyte lekko warstwą cRPG ale nie pogardzający też cRPG pełną gębą oraz raz na jakiś czas jakąś przygodówką z rodzaju tych starszych.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button