Aktualności

Commander ’85 – retro thriller sci-fi

Któż z nas będąc nastolatkiem nie marzył o wypasionym komputerze. Commodore, Amiga, a także później PC to były sprzęty, na które ja, a także moi rówieśnicy śliniliśmy się po nocach. Gra Commander 85 opowiada właśnie o takim typowym nastolatku żyjącym w latach ’80, który pewnego dnia dostaje w prezencie od rodziców upragnioną maszynę. I wtedy zaczynają się dziać dziwne rzeczy.

Commander ’85 to osadzony w Stanach Zjednoczonych w latach 80. ubiegłego wieku thriller sci-fi z elementami gry przygodowej, symulacji i survivalu. Główny bohater, nastoletni syn polskich imigrantów mieszkający na przedmieściach Chicago, otrzymuje prezent urodzinowy – komputer marki Commander. Sprzęt okazuje się szczytowym osiągnięciem technologicznym, super-nowoczesnym komputerem z systemem prawdziwej sztucznej inteligencji.

Gra zaoferuje dopracowaną i mocno zróżnicowaną rozgrywkę. Studio The Moonwalls szykuje wiele unikalnych aktywności. Chodzi np. o hakowanie sieci danych, granie w gry, rysowanie, zabawę z psem czy oglądanie kaset wideo. Wrażenia wzbogaci dodatkowo ścieżka dźwiękowa pełna brzmień w klimatach lat 80. (m.in. synthwave, disco i rock), stworzona przez Marcina Maślankę.

Commander ’85 zdobył kilka wyróżnień branżowych dla gier niezależnych (m.in. w trakcie GameDaily Connect USA 2019, Playtopia 2019 oraz Game Connection America 2020). Projekt został też doceniony przez polskie Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Rozwój sektorów kreatywnych”.

Na platformie Kickstarter trwa aktualnie zbiórka na rozbudowę projektu. Minimalny próg ustalono na 8 tys. dolarów kanadyjskich (CAD), a osoby wspierające mogą liczyć – w zależności od wysokości wpłaconej kwoty – np. na dostęp do dema gry oraz specjalne dodatki. Zebrane środki mają posłużyć m.in. do dodania trybu VR i wzbogacenia gry o przerywniki komiksowe. Kampania potrwa do 9 maja br.

Commander 85 – główne cechy:

  • retro thriller w konwencji science fiction;
  • przygoda, symulacja i survival;
  • lata 80. XX wieku;
  • zdarzenia losowe i 3 różne zakończenia;
  • masa nawiązań popkulturowych;
  • wiele dodatkowych gier i programów;
  • klimatyczna ścieżka dźwiękowa.

Jesienią 2020 r. Commander ’85 ma zostać wydany jednocześnie na PC (Steam), PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch.

Steam:

https://store.steampowered.com/app/1086990/Commander_85/

Kickstarter:

https://www.kickstarter.com/projects/playway/commander-85

Trailer:

Kr4wi3c

Niepoprawny marzyciel, słuchający na codzień dziwnie nie wpadającej w ucho muzyki z gatunku tych ostrzejszych, grający z reguły we wszelkiego rodzaju FPS'y podszyte lekko warstwą cRPG ale nie pogardzający też cRPG pełną gębą oraz raz na jakiś czas jakąś przygodówką z rodzaju tych starszych.

Related Articles

Back to top button