Aktualności

Demo gry  Moonshine Inc. cieszy się powodzeniem na Steam

Demo nadchodzącej autorskiej produkcji Klabatera – Moonshine Inc. – cieszy się sporym powodzeniem. Wersja demonstracyjna, dostępna na platformie Steam, została pobrana osiem tysięcy razy w ciągu zaledwie siedmiu dni (w trakcie trwania Festiwalu Steam), a w ciągu miesiąca od jego udostępnienia ponad 10 tys. razy. Pełna wersja ma trafić na PC oraz konsole w trzecim kwartale 2022 roku. 

Moonshine, znana także jako księżycówka, to nic innego jak domorosły destylat pędzony w blasku księżyca, zwany także bimbrem, krzakówką, prymuchą, sołtysówką itp. Obecnie to również  tytuł nadchodzącej gry od Klabater, która będzie traktować o (a jakże by inaczej) pędzeniu bimbru. Aczkolwiek nie tylko, żeby za prosto nie było. 

Program ma być grą z gatunku tycoon, z silnie rozbudowaną warstwą poświęconą craftingowi. Czyli  odtwarzania znanych alkoholi, jak również tworzenia własnych, craftowych. Będzie to możliwe za sprawą eksperymentów z setkami różnych składników, ogromną liczbą receptur i aparatów.

Inspiracją do stworzenia Moonshine Inc. był popularny program telewizyjny Moonshiners, w Polsce znany pod nazwą Bimbrownicy. Aby produkcja jak najlepiej odzwierciedlała realistyczne pędzenie bimbru, Klabater zaprosił do współpracy chemika, który czuwa nad utrzymaniem wysokiego realizmu w symulacji procesów związanych z fermentacją i destylacją alkoholi dostępnych w grze.  

W kwietniu grę Moonshine Inc. będzie można obejrzeć podczas największych amerykańskich targów gier niezależnych w Bostonie – Pax East.

Jednocześnie studio pracuje nad innymi autorskimi tytułami, z których najbardziej istotnym jest sequel Crossroads Inn. Pierwsza część symulatora zarządzania karczmą, w tydzień od premiery, przyniosła spółce zwrot kosztów z inwestycji. Gra i udostępnione dodatki (DLC) sprzedały się w liczbie ponad 120 tys. egzemplarzy.  

 

Kr4wi3c

Niepoprawny marzyciel, słuchający na codzień dziwnie nie wpadającej w ucho muzyki z gatunku tych ostrzejszych, grający z reguły we wszelkiego rodzaju FPS'y podszyte lekko warstwą cRPG ale nie pogardzający też cRPG pełną gębą oraz raz na jakiś czas jakąś przygodówką z rodzaju tych starszych.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button