Aktualności

Dead Island x3 ale nie od Techlandu

Prawa do marki Dead Island po jej wydaniu przejęła firma Deep Silver zapewne za cenę wydania – to tylko na razie domysły, a o szczegółach zapewne się za jakiś czas dowiemy. Marka okazała się niezłą dojną krową (zapoczątkowała boom na gry o zombie) i jej właściciel dobrze o tym wie bo w najbliższym czasie ukażą się aż trzy tytuły traktujące o zombiakach.

Dead Island: Epidemic

To tytuł, który kładzie nacisk na rozgrywkę wieloosobową, nastawiony na dynamiczną akcję doprawioną elementami strategii oraz cRPG oparty o model free to play. Obecnie znajduje w fazie wczesnego dostępu, więc można śmiało przetestować co to jest i z czym to się je. Nie jest niestety różowo jak mogłoby się zdawać. Ale my nie o tym.
Produkcją gry zajęło się studio Stunlock Studios mające na swoim koncie inną podobną gatunkowo grę MOBA – Bloodline Champions, która zebrała całkiem nie najgorsze noty oscylujące w granicach 8 czyli może jednak nie będzie tak źle jak by się zdawało. Czas pokaże.

 

Escape Dead Island

Dzisiaj oficjalnie zapowiedziany spin-off serii, który będzie miał zapewne za zadnie wprowadzić nas w świat dwójki, która również została już zapowiedziana. Ale po kolei. Ma to być przygodowa gra akcji /z nastawieniem na eksterminację zombie/ ukazana z perspektywy TPP. Za produkcję jest odpowiedzialne szwedzkie studio Fatshark, które popełniło także War of the Vikings.

Bohaterem gry będzie Cliff Calo, który ma ambicję by nakręcić film „Co działo się na Banoi – historia prawdziwa”. Skrzykuje więc grupę przyjaciół i rusza kręcić wspomniany dokument. Nie ląduje jednak w miejscu akcji pierwszej części, a na wyspie Narapela, która jest ściśle tajnym obiektem objętym kwarantanną. Jak się potoczy wyprawa możemy się póki co tylko na razie domyślać, ale możemy być pewni, że będzie oscylować wokół eksterminacji chodzących trupów.
Gra powstaje z myślą o Xbox 360, PlayStation 3 oraz PC, a jej premiera zapowiedziana została na jesień tego roku, a poniżej trailer

Listę tę powinno zamykać Dead Island 2 ale całkiem nie dawno już o nim wspominaliśmy, notkę uzupełniając radosnym trailerem i tam odsyłam ciekawskich.

Nie zapominajmy o tym, że Techland robi swoje Dying Light /nie mylić przypadkiem z Daylight, bo to dwie zupełnie różne gry/, czyli jakby nie było takie nieformalne Dead Island 2, które ma być nastawione głównie na survival i zdecydowanie bardziej dojrzałe niż Martwa Wyspa. Zobaczymy.

Kr4wi3c

Niepoprawny marzyciel, słuchający na codzień dziwnie nie wpadającej w ucho muzyki z gatunku tych ostrzejszych, grający z reguły we wszelkiego rodzaju FPS'y podszyte lekko warstwą cRPG ale nie pogardzający też cRPG pełną gębą oraz raz na jakiś czas jakąś przygodówką z rodzaju tych starszych.

Related Articles

Back to top button