Aktualności

Co wiemy o The Alters?

11 bit Studios, odpowiedzialne za The Alters, w końcu postanowiło udostępnić nieco więcej informacji o tym intrygującym tytule. Poniżej przestawiamy skrót informacji, które jeszcze do niedawna były dostępne tylko w magazynach The Guardian oraz czeskim Score.

Kim jest Jan Dolski? To zwykły człowiek, który znalazł się w niezwykłych okolicznościach. Między młotem a kowadłem można by rzec. Za wszelką cenę chce przetrwać i wrócić na Ziemię, ale nie jest w stanie osiągnąć tego sam. Tu na scenę wkracza więcej Janów, których widzieliśmy w trailerze.

Kim są tytułowi altersi? To alternatywne wersje tego samego Jana, które odpowiadają na pytanie „a co, jeśli…” – czyli pokazują, kim Jan by się stał, gdyby podjął w życiu inne decyzje. Każdy z alternatywnych Janów ma inną osobowość, ukształtowaną na bazie jego indywidualnych doświadczeń, inną historię i motywacje. Zrozumienie dynamiki altersów ma być kluczowym elementem gry.

Motyw przewodni gry? Każdy na pewno nie raz zadawał sobie pytanie, kim byłby dziś, gdyby w przeszłości postąpił inaczej. Tego typu kwestie nurtują każdego z nas, stąd pomysł podjęcia tematu. Gra ma pokazywać nasze wybory, oraz co mogłoby się stać, gdybyśmy spotkali swoje alternatywne wersje.

Jaki to jest właściwie gatunek? Jest jeszcze za wcześnie, by mówić o konkretnym gatunku. 11 bit Studios w swoich produkcjach często miesza różne gatunki, przez co ciężko jest dany tytuł zakwalifikować do konkretnej szufladki. Tak jak Frostpunk, który jest city-builderem, ale czerpie z survivalu.

Koło-baza? Studio celowało w projekt, który będzie wpadał w oko i jednocześnie był czymś, czego nie widzieliśmy do tej pory w innych settingach s-f. Projekty sci-fi często wykorzystują podobne rzeczy, ale żadna nie robi tego na taką skalę.

Inspiracje. Inspiracji w grze znajdzie się dużo, ale są one zaimplementowane w nieoczywisty sposób. Ogólny setting gry przypomina film „Moon”. Jednak na całokształt The Alters będą miały wpływ także poprzednie gry studia, jako że tworzą ją ludzie, którzy pracowali przy This War of Mine oraz Frostpunk. Bardzo istotna będzie strona wizualna i dźwiękowa, które dopełnią motyw przewodni gry – wszystko ma składać się na spójną całość.

Psychologiczny element historii. Proces powstawania altersów jest czysto fikcyjny, ale stoją za nim prawdziwe medyczne przypadki, takie jak rozdwojenie jaźni, co było punktem odniesienia przy tworzeniu altersów i ich osobowości. Istotne jest to, że altersi nie tylko dzielą to samo ciało, ale również dużą część życia. Tak więc zespół produkcyjny przyjrzał się faktycznym przypadkom mnogiego zaburzenia osobowości (multiple personality), by jak najlepiej oddać charaktery altersów, ich podobieństwa oraz różnice. Ale postawmy sprawę jasno – tego typu zaburzenia były istotnym źródłem wiedzy, natomiast gra nie będzie się skupiała wyłącznie na tym elemencie.

Co to za muzyka, którą słyszymy w trailerze? Polski zespół Kombi, i utwór Black And White. Nie był to oryginalny wybór, bo celowano w coś anglojęzycznego, ale po podstawieniu jej przy jednej z iteracji zapadła decyzja, żeby koniecznie jej użyć. Dzięki temu trailer nieco bardziej się wyróżnia.

Tonacja, klimat gry. Trailer już daje jakieś pojęcie o tym, jak całość będzie wyglądać. Będzie mrocznie, czasem creepy, ze szczyptą surrealizmu, ale znajdzie się również trochę humoru i lżejszych momentów.

Kiedy i jakie platformy? The Alters jest w produkcji już od trzech lat. Nadal jednak potrzeba jeszcze trochę czasu. Nie ma w tej chwili nawet przybliżonej daty. Są jednak pewne granice –  gry aktualnie znajdujące się w fazie developmentu mają zostać wydane przed końcem 2025.

Powyższy tekst jest luźnym tłumaczeniem wpisu, który pojawił się na karcie Steam gry.

 

Alexandretta

Kobieta gracz. Po godzinach pracy, z zapałem i piekielnymi ognikami w oczach biega po lochach i tłucze bogu ducha winne zombie czy inne szkielety. Miłośniczka wszelkiej maści cRPG. Notoryczne problemy z wyborem klasy i rasy, bo wszystko fajne... W chwilach zwątpienia zatraca się przy dźwiękach mieczy, roztrzaskiwanych tarcz i okrzyków bojowych, słuchając wiking metalu z zimnej, niegościnnej, odległej Skandynawii. Czasem zdarzy jej się pograć w jakąś strategię bądź nawet w FPP, ale tylko na easy, żeby nie psuć sobie niepotrzebnie nerwów.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button