Aktualności

Magazyn Coś na Progu wraca po przerwie

Po dość długiej nieobecności wrócić ma magazyn Coś Na Progu, z tym, że teraz zwać się będzie Coś. Jego pierwszy numer już trafił do drukarni, więc całkiem niedługo możemy się spodziewać premiery.

Coś Na Progu był jedynym na naszym rynku magazynem zajmującym się tematyką pulp i weird fiction, a także kryminałem, horrorem, opowieściami niesamowitymi i szeroko pojętą fantastyką. Każdy numer posiadał temat przewodni. Powstałe czasopismo „Coś” będzie kontynuowało wcześniej obraną drogę. Poza zmianą nazwy wszystko inne ma pozostać bez zmian.

Jak możemy przeczytać na FB:

#1 numer Magazynu „COŚ” właśnie trafił do druku. W środku znajdziemy poprawioną zawartość #10 numeru CNP, który nigdy nie trafił do szerokiej dystrybucji w formie papierowej. W sprzedaży online numer #1 („Szaleni naukowcy”) pojawi się w najbliższych tygodniach. Numer #2 („Pulpowe duety”) trafi do sprzedaży online pod koniec lipca.

Póki co nie wiadomo dokładnie jak będzie dystrybuowane. Wiadomo, że na początku sprzedaż ruszy poprzez Allegro. Z informacji zamieszczonych na FB wynika, że nie będzie dostępne w Empikach czy salonikach prasowych, tylko on-line w wybranych sklepach Internetowych.

To jednak nie koniec wieści:

Magazyn COŚ przyjmuje teksty do druku! Obecnie rozpoczynamy procedurę przyjmowania tekstów do #2 numeru naszego czasopisma. Na Wasze prace (wcześniej niepublikowane, także online) czekamy do 10.06.2016. Interesują nas opowiadania, artykuły i poezja o tematyce: pulp, wierd, horror (wszelkie odmiany), hardboiled, czarny kryminał, thriller, sensacja, science-fiction, dark fantasy, steampunk, postapo, weirdwest, opowieści niesamowite. Opowiadania (Times New Roman 12/ odstępy między wierszami 1,5) do 20-22 stron maszynopisu. Artykuły publicystyczne, mocno analizujące temat (zdecydowanie NIE-wikipedyczne wyliczanki) – minimum na 6 stron sformatowanego maszynopisu (jak wyżej), do 16-18 stron maksymalnie. Nie przyjmujemy recenzji. Nie rezerwujemy sobie praw do ponownego wykorzystania tekstów. Oferujemy wynagrodzenie i numer autorski oraz możliwość stałej współpracy. Odpisujemy na każde zgłoszenie. Teksty należy nadsyłać w formacie DOC. na adres: magazyncos@gmail.com

Jeśli więc czujesz się na siłach, piszesz ciekawe teksty o tematyce zgodnej z tematyką pisma to może być to szansa dla Ciebie.

Miejmy tylko nadzieję, że tym razem periodyk będzie się ukazywał częściej niż raz na pół roku.

Kr4wi3c

Niepoprawny marzyciel, słuchający na codzień dziwnie nie wpadającej w ucho muzyki z gatunku tych ostrzejszych, grający z reguły we wszelkiego rodzaju FPS'y podszyte lekko warstwą cRPG ale nie pogardzający też cRPG pełną gębą oraz raz na jakiś czas jakąś przygodówką z rodzaju tych starszych.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button