Aktualności

Zbiórka na pomoc dla Muzeum Gry i Komputery Minionej Ery

Przyszło nam żyć w ciekawych czasach, w których w związku z zaistniałą, przeciągającą się sytuacją kolejne miejsce walczy o przeżycie. Tym razem smutny los może czekać Wrocławskie Muzeum Gry i Komputery Minionej Ery.

Muzeum to jest wynikiem kilkunastoletniej pracy grupy fascynatów historii informatyki, starych komputerów, konsol, gier i wszystkiego wartościowego z nimi związanego. Jego twórcy przez lata zbierali historyczne fanty i prowadzili „komputerowe wykopaliska”, szukali i zbierali retro-perełki z całego świata.

Dziesięć lat temu rozpoczęli wyjazdy na różnorakie imprezy kulturalne, konwenty miłośników fantastyki, zloty fanów, gdzie społecznie organizowali wystawy pod nazwą RetroGralnia. Przez kolejnych kilka lat odwiedzili tak ponad 50 takich miejsc.

Następnie przyszedł czas na własne Muzeum, które po latach szukania miejsca osiągalnego finansowo, jego remoncie i miesiącach przygotowań udało się otworzyć we wrześniu 2017 roku.

Od tego momentu Muzeum otwarte dla Odwiedzających, utrzymując się tylko ze sprzedaży biletów. Marzeniem założycieli było stworzenie miejsca, gdzie będą mogli pokazać kilkadziesiąt lat historii informatyki i gier oraz – co najważniejsze – dać możliwość zabawy odwiedzającym ze sprzętami i grami z tego okresu.

Niestety poprzedni rok był dla Muzeum ciężki, ale założyciele wykorzystywali wszelkie możliwości, aby nadal być samowystarczalni, bo zdawali sobie sprawę, że nie tylko oni mają takie problemy.

Okazuje się, że obecny rok może być równie zły, a tego Muzeum może już nie przetrwać. W związku z tym, po dużym zastanowieniu, jego założyciele postanowili założyć zbiórkę w serwisie zrzutka.pl

https://zrzutka.pl/z/muzeumgiervideo

Informacje o Muzeum

Muzeum Gier i Komputerów Minionej Ery to miejsce mające przypomnieć osobom żyjącym i dorastającym w drugiej połowie dwudziestego wieku zdobycze pierwszych lat informatyki i video rozrywki. Prezentuje historię komputerów i gier osobom młodszym oraz dzieciom, dla których może to być pierwsze spotkanie z pierwowzorami dzisiejszych najnowszych zdobyczy technologii, które czerpią szerokimi garściami z rozwiązań i pomysłów swoich poprzedników.

Muzeum przedstawia w interaktywny sposób historię gier wideo oraz nierozłącznie z nią powiązaną historię komputerów. Łączy elementy edukacyjne z rozrywką, dzięki czemu powstało miejsce przyciągające zarówno fanów gier, jak i osoby ciekawe wiedzy naukowo-historycznej.

W zasobach muzeum znajduje się ponad 200 komputerów i konsol, około 500 konsol przenośnych i 200 gier mechanicznych i elektrycznych. Część z nich trafiła do wystawy stałej, pozostałe prezentowane są podczas wystaw czasowych i tematycznych.

W muzeum zobaczyć można między innymi eksponaty wyjątkowe, takie jak np. pierwszy komputer PC – IBM 5150, replikę pierwszego komputera Apple, pierwszą konsolę domową Magnavox Odyssey, czy oryginalny automat Asteroids oraz bardziej popularne i znane w naszym kraju maszyny firm Commodore, Atari, Amiga, Nintendo, Sega, czy Pegasus.

Lokalizacja: Wrocław – Plac Orląt Lwowskich 20A, prawe skrzydło Dworca Świebodzkiego (od strony ulicy Robotniczej).

Więcej informacji o Muzeum znaleźć można na stronie instytucji: www.gikme.pl

Kr4wi3c

Niepoprawny marzyciel, słuchający na codzień dziwnie nie wpadającej w ucho muzyki z gatunku tych ostrzejszych, grający z reguły we wszelkiego rodzaju FPS'y podszyte lekko warstwą cRPG ale nie pogardzający też cRPG pełną gębą oraz raz na jakiś czas jakąś przygodówką z rodzaju tych starszych.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button