Aktualności

Climber: Sky is the Limit – survivalowy symulator wspinaczki

Climber: Sky is the Limit to symulator wspinaczki wysokogórskiej, który pozwoli na zmierzenie się z najwyższymi szczytami świata. Twórcy stawiają na wysoki poziom realizmu i zróżnicowaną rozgrywkę. Premiera planowana jest w przyszłym roku – na PC oraz konsole Sony, Microsoftu, a także Nintendo Switch.

Gra ma łączyć w sobie elementy survivalu oraz symulację wyprawy wysokogórskiej. Jak tłumaczą twórcy, głównym celem ma być zdobywanie coraz to wyższych szczytów świata. Lista dostępnych gór ma objąć najciekawsze i najwyższe szczyty, w tym m.in. Mount Everest, Broad Peak czy K2.

Dla wielu osób góry, szczególnie te najbardziej tajemnicze i niedostępne, są jak magnes. W naszej grze chcemy jak najlepiej przedstawić fascynującą pasję, jaką jest wspinaczka wysokogórska. Stawiamy na realizm i dokładne odwzorowanie elementów wpływających na przebieg takich wypraw. W pracach nad grą inspirujemy się literaturą dotyczącą tego tematu. Planujemy też dodatkowe konsultacje z ekspertami – zapowiada CEO Art Games Studio S.A., Jakub Bąk.

Climber: Sky is the Limit ma koncentrować się na rozgrywce jednoosobowej, która obejmie nie tylko samo zdobywanie gór, ale też cały proces planowania wyprawy.

Każdy ze szczytów będzie różnić się trudnością oraz specyficznymi wyzwaniami (np. lawiny, strome ściany, itp.). W grze nie zabraknie też elementów ekonomicznych – pozyskiwanie wsparcia sponsorów, doboru i zakupu odpowiedniego sprzętu czy żywności. Żywotność gry mają zwiększyć zdarzenia losowe (np. niespodziewane załamania pogody i szczeliny lodowe).

Gracze odnajdą tutaj unikalne połączenie survivalu i symulacji. Jeden filar rozgrywki to oczywiście sama wspinaczka. Drugi filar to wszystkie pozostałe elementy mające wpływ na to, czy zdobycie szczytu będzie możliwe. W Climber: Sky is the Limit trzeba będzie więc brać pod uwagę cały szereg różnych elementów – chodzi m.in. o regenerację sił, pożywienie, temperaturę ciała oraz wiele innych kwestii, które mogą mieć decydujące znaczenie. Ta gra spodoba się zarówno pasjonatom wspinaczki, jak i tym, którzy nie mają takich doświadczeń – mówi CEO A2 Softworks, Andrzej Stroiński.

Climber: Sky is the Limit – główne cechy:

  • symulator wspinaczki wysokogórskiej;
  • najwyższe i najtrudniejsze szczyty świata;
  • realistyczny survival;
  • kompleksowe planowanie ekspedycji;
  • ekwipunek wzorowany na prawdziwym sprzęcie;
  • wydarzenia losowe.

Jak zapowiada Art Games Studio S.A., Climber: Sky is the Limit pojawi się na PC (Steam) w I połowie 2021 r. Wstępnie planowane jest też wydanie symulatora na Nintendo Switch oraz konsolach Sony i Microsoftu.

Steam:

https://store.steampowered.com/app/1231840/Climber_Sky_is_the_Limit/

Trailer:

https://www.youtube.com/watch?v=RxuB1nfdTmk

Źródło:
Informacja prasowa

Kr4wi3c

Niepoprawny marzyciel, słuchający na codzień dziwnie nie wpadającej w ucho muzyki z gatunku tych ostrzejszych, grający z reguły we wszelkiego rodzaju FPS'y podszyte lekko warstwą cRPG ale nie pogardzający też cRPG pełną gębą oraz raz na jakiś czas jakąś przygodówką z rodzaju tych starszych.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button