Aktualności

Anthology of Fear – polski horror z darmowym prologiem

Po ograniu w ostatnim czasie Rise of Insanity wydawało mi się, że będę miał dość horrorów na jakiś czas. Nic bardziej mylnego, tym bardziej że właśnie nie dawno na Steam miał premierę prolog Anthology of Fear – nowej, polskiej gry, która w swoich założeniach ma nawiązywać do serii Silent Hill i Outlast, a także Layers of Fear, Alan Wake czy nawet Hunt: Showdown.

Anthology of Fear to nieszablonowy horror psychologiczny, nad którym pracuje polskie niezależne studio RG Crew. Wydawcą gry na PC i Nintendo Switch będzie Ultimate Games S.A.

W prologu przedstawiono wstępną część pierwszej historii, ulokowanej w malowniczych rejonach górskich i poruszającej m.in. temat zaburzeń rzeczywistości. Druga z historii ma być osadzona w czasach współczesnych, a kluczowymi motywami mają być tematy wyobcowania i aktu twórczego. Ostatnia część ma z kolei koncentrować się na temacie wspomnień i będzie umiejscowiona w nieokreślonym dokładnie miejscu i czasie.

Ukończenie prologu zajęło mi w sumie jakieś 20 minut. W sumie przez ten czas nic ciekawego ani strasznego się nie działo, nie licząc momentu kiedy kot wskoczył mi na biurko. Jest kilka mocniejszych momentów, przy których widać, że autorzy nie będą chcieli zbudować atmosfery grozy bazując tylko na jumpscare’ach, aczkolwiek sądząc po prologu ich także nie zabraknie. Mam jednak nadzieję, że cała gra nie będzie głównie się na nich opierała.

Do premiery zostało jeszcze trochę czasu i mam nadzieję, że zostanie on dobrze przez autorów wykorzystany. Na tą chwilę brakuje w grze mnóstwa animacji, przestrzeń gry jest sztucznie ograniczona niewidzialnymi ścianami, a mimika twarzy to dramat. Dobrym pomysłem byłoby także dodanie większej ilości interakcji ze światem.

Zapis z przejścia prologu wraz z moimi durnymi komentarzami:

https://www.youtube.com/watch?v=r50qzIrDwl0

Premierę zaplanowano na II połowę 2020 r.

Ultimate Games S.A. nie wyklucza też wydania tego horroru także na innych platformach.

Podstawowe informacje:

  • gatunek: horror, survival, przygodowe, niezależne
  • producent: RG Crew
  • wydawca: Ultimate Games S.A.

Anthology of Fear: Prologue (Steam):

https://store.steampowered.com/app/1325610/Anthology_of_Fear_Prologue/

karta produktu na Steam:

https://store.steampowered.com/app/1092530/Anthology_of_Fear/

Anthology of Fear – Trailer:

Kr4wi3c

Niepoprawny marzyciel, słuchający na codzień dziwnie nie wpadającej w ucho muzyki z gatunku tych ostrzejszych, grający z reguły we wszelkiego rodzaju FPS'y podszyte lekko warstwą cRPG ale nie pogardzający też cRPG pełną gębą oraz raz na jakiś czas jakąś przygodówką z rodzaju tych starszych.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button