Aktualności

Alder’s Blood – mroczna gra turowa wyląduje na Kickstarterze w lutym

Skąpana w mieszaninie błota i krwi Alder’s Blood ma być turową grą strategiczno – taktyczną, w której naturą rządzi czyste szaleństwo. Za grą stoi małe studio indiedev z Lublina – Shockwork Games, które w połowie lutego ma wystartować z kampanią na kickstarterze.

Gra zapowiada się bardzo interesująco, szczególnie dla tych, którzy lubią takie gęsto mroczne klimaty, a na dodatek będzie zawierała kilka ciekawych mechanik.
Autorzy chcą zrezygnować z systemu RNG – czyli generatora liczb losowych, który na przykład w różnorakich grach RPG odpowiada za krytyczne pudło przy szansie 90% na trafienie z pół metra. Chyba nie ma nic bardziej frustrującego od takiej losowości. I właśnie tego w grze studia Shockwork ma nie być. Super. Pytanie tylko, czy starcia przez to nie staną się bardziej schematyczne i powtarzalne.
Drugim ciekawym rozwiązaniem jest zrezygnowanie z punktów akcji. W zamian zdecydowano się wprowadzić coś zbliżonego do systemu many, który działa w następujący sposób:
  • Każda postać ma maksymalną ilość staminy,
  • Każdy atak, czy skill kosztuje punkty staminy,
  • Możesz wykonać tyle akcji, ile zostało Ci punktów staminy,
  • Każda postać oraz każdy wróg uzupełnia określoną ilość staminy podczas rozpoczęcia swojej nowej tury.

Na papierze wygląda to nadzwyczaj interesująco. Jestem ciekaw jak te wszystkie mechaniki sprawdzą się w praniu. Jeśli po drodze nic nie zawiedzie możemy dostać ciekawy tytuł.

Celem autorów jest zebranie 60.000$ na dokończenie gry i wydanie jej na platformach Steam oraz GOG.

Więcej informacji na temat gry można znaleźć na blogu:

http://aldersblood.com

Strona kampanii na kickstarterze:

https://www.kickstarter.com/projects/167825245/620262813?ref=359251&token=f78b16d5

Kr4wi3c

Niepoprawny marzyciel, słuchający na codzień dziwnie nie wpadającej w ucho muzyki z gatunku tych ostrzejszych, grający z reguły we wszelkiego rodzaju FPS'y podszyte lekko warstwą cRPG ale nie pogardzający też cRPG pełną gębą oraz raz na jakiś czas jakąś przygodówką z rodzaju tych starszych.

Related Articles

Back to top button