Aktualności

Yacht Mechanic Simulator 2021

Yacht Mechanic Simulator 2021 kolejny symulator od grupy PlayWay, który wskoczył na Kickstarter, by spróbować zebrać fundusze na rozwój. Minimalna kwota, którą spółka chce pozyskać na udoskonalenie projektu, wynosi 10 tys. CAD (dolarów kanadyjskich), czyli około 30 tys. zł.

Strona kampanii Yacht Mechanic Simulator 2021 na Kickstarterze:

https://www.kickstarter.com/projects/playway/yacht-mechanic-simulator-2021

Na Steam udostępniono darmowe demo, które zabiera nas do wnętrza stoczni jachtowej. Tam jako wytrawni mechanicy będziemy remontować i dawać nowe życie starym jachtom. Ale to dopiero przedsmak naszej kariery. W pełnej wersji gry na graczy czeka kupowanie starych jachtów, naprawa silników i ich modernizacja, testowanie łodzi oraz handel nimi.

Do dyspozycji będzie warsztat, czy też stocznia jachtowa (jak zwał tak zwał, ale wiadomo o co chodzi), w której będzie można remontować łodzie nawet te będące w najgorszym stanie, naprawiać ich pęknięte kadłuby, rozsypujące się silniki i dodawać nowe części. Zlecenia od klientów mają być urozizmaicone jeśli chodzi o skalę trudności. Dodatkowo w Yacht Mechanic Simulator 2021 będzie możliwość tworzenia i instalowania elementów wnętrz statków, również z wykorzystaniem materiałów luksusowych, na których zakup najpierw trzeba będzie zarobić.

Cechą charakterystyczną gry ma być rozbudowana funkcja pływania. Dzięki niej będzie można sprawdzić jak wyremontowany jacht zachowuje się na wodzie.

Tematyka gra nie została wybrana przypadkowo. Pomimo pandemii COVID-19 na świecie rośnie grono fanów jachtingu, a kryzys jeszcze bardziej rozbudził apetyty kupców na nowoczesne modele łodzi motorowych. Obroty branży w ostatnich latach zaczęły mocno przyspieszać, co potwierdzają dane Eurostatu – w okresie 2014 – 2018 r. uległy one podwojeniu, sięgając prawie 400 mln euro. Pozytywne wieści z rynku, jak i niegasnące zainteresowanie „mechanicznymi” symulatorami w rodzaju Plane Mechanic Simulator czy Tank Mechanic Simulator, przekonały Image Power do wykreowania realistycznej stoczni jachtowej i umożliwienia graczom wcielenia się zarówno w mechanika, jak i kapitana.

Prace nad grą trwają od 2020 roku. Zbiórka na platformie Kickstarter pozwoli na dalszą rozbudowę tytułu, który już teraz jest mocno zaawansowany w produkcji – w fazie przygotowań wykonano m.in. większość planowanych modeli jachtów i stocznię. Celem kampanii jest także rozwinięcie dodatkowej mechaniki gry, więcej testów jakościowych oraz dodanie kolejnych funkcji i bardziej rozbudowanych modeli jachtów. Każdy, kto wesprze zbiórkę, uzyska wczesny dostęp do ekskluzywnej wersji demo Yacht Mechanic Simulator 2021. Przekroczenie kolejnych progów umożliwi przygotowanie dodatkowych elementów, o które najczęściej apelują gracze. W przypadku powodzenia kampanii, w grę wchodzi również przeniesienie tytułu na konsole Xbox, PlayStation i dodanie trybu VR.

Emocje pracy w stoczni jachtowej poczujemy po premierze Yacht Mechanic Simulator, zaplanowanej na 2021 rok. Tymczasem już teraz możemy wykrzyczeć – ahoj, morska przygodo!

Karta gry na Steam:

https://store.steampowered.com/app/1263620/Yacht_Mechanic_Simulator/

Trailer gry:

Kr4wi3c

Niepoprawny marzyciel, słuchający na codzień dziwnie nie wpadającej w ucho muzyki z gatunku tych ostrzejszych, grający z reguły we wszelkiego rodzaju FPS'y podszyte lekko warstwą cRPG ale nie pogardzający też cRPG pełną gębą oraz raz na jakiś czas jakąś przygodówką z rodzaju tych starszych.

Related Articles

Back to top button