Aktualności

Ultimate Fishing Simulator dostanie kontynuację

Bestsellerowy Ultimate Fishing Simulator doczeka się kontynuacji. Twórcy przygotowują wiele nowości i ulepszeń. Gra ma zaoferować m.in. znacznie lepszą grafikę, widok trzecioosobowy, a także nowe systemy dynamicznej wody i SI ryb. W II połowie br. symulator zadebiutuje w Steam Early Access, a na 2021 r. zaplanowano wydanie gry na Nintendo Switch, PlayStation 4 i 5 oraz Xbox One i Xbox Series X.

Ultimate Fishing Simulator pojawił się na PC w sierpniu 2018 r. i został bardzo ciepło przyjęty. Obecnie odsetek pozytywnych recenzji na platformie Steam sięga 86 proc., a wskaźnik Metascore wynosi 70/100. Do tej pory gra znalazła ponad 115 tys. nabywców, a łączna liczba sprzedanych dodatków przekroczyła już 100 tys. Dużą popularnością cieszy się także wydana kilka miesięcy temu edycja VR.

Gra wędkarska, którą wydaliśmy niemal dwa lata temu, spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony graczy. W Ultimate Fishing Simulator 2 zamierzamy zapewnić zabawę na jeszcze wyższym poziomie. Przygotowujemy wiele ulepszeń oraz sporo całkiem nowych elementów. To w dużej części rzeczy, na które uwagę zwracała społeczność zebrana wokół naszej gry, za co serdecznie dziękujemy. Finalnie Ultimate Fishing Simulator 2 wyznaczy nowe standardy w kategorii gier wędkarskich” – mówi CEO Ultimate Games S.A., Mateusz Zawadzki.

Druga część symulatora ma wyróżniać się m.in. znacznie poprawioną oprawą graficzną, opcjonalnym widokiem z trzeciej osoby (TPP) oraz nowymi systemami dynamicznej wody i SI ryb. Twórcy ze studia MasterCode zapowiadają także wiele innych nowości oraz zmian. Chodzi np. o widoczne w grze wieloosobowej modele innych graczy, zmodyfikowaną i dopracowaną kamerę podwodną (zbliżenia na haczyk i ryby), a także możliwość wędkowania w różnych porach roku na danym łowisku.

Ultimate Fishing Simulator 2 to spory krok naprzód. Modele ryb, łowiska i sprzęt będą wyróżniać się jeszcze większym przywiązaniem do detali. Już w pierwszej części gry wyróżnialiśmy się unikalną funkcją – fizyczną obecnością ryb w łowisku przez cały czas, gdy w konkurencyjnych grach ryby pojawiały się dopiero po zarzuceniu wędki. Planujemy jednak ulepszenia i wprowadzenie systemu bytowania ryb, opartego m.in. na porach dnia. Dzięki temu ryby będą przemieszczały się po całym łowisku, ale z uwzględnieniem pewnych wartości. Przykładowo, ryba w porze żerowania będzie przemieszczała się z punktu X do Y, a w porze odpoczynku będzie szukała schronienia i przemieści się z punktu Y do Z. Szykujemy też m.in. przypisanie poszczególnych gatunków ryb do rożnych części łowiska, aby jak najbardziej odwzorować rzeczywistość. Dzięki temu drapieżniki mogłyby bytować w miejscach, gdzie jest obecna gęsta roślinność, a np. karp trzymałby się miejsc przy piaszczystym dnie czy kryjówek z konarów drzew. Tak dokładne i nawiązujące do rzeczywistości podejście będzie widoczne także w pozostałych częściach składowych gry” – zapowiada COO Ultimate Games S.A., Rafał Jelonek.

Ultimate Fishing Simulator 2 będzie propozycją nie tylko dla miłośników wirtualnego wędkarstwa. Symulator zaoferuje bowiem również odpowiednio uproszczony tryb dla nowych graczy, którzy nie mieli wcześniej styczności z wędkarstwem i grami tego typu.

Nad drugą częścią popularnego symulatora wędkarstwa pracuje polskie studio MasterCorde. Wydawcą gry będzie Ultimate Games S.A.

Główne cechy gry:

 • nowa odsłona najlepiej ocenianej gry wędkarskiej ostatnich lat;
 • liczne ulepszenia i nowości;
 • zróżnicowane łowiska wzorowane na prawdziwych lokacjach;
 • mapy o różnych porach roku;
 • zróżnicowane techniki łowienia (spinning, metoda spławikowa, gruntowa i muchowa, wędkarstwo morskie, podlodowe i plażowe);
 • kilkadziesiąt rodzajów ryb;
 • nowe systemy dynamicznej wody i SI ryb;
 • widok FPP lub TPP;
 • łodzie, umiejętności, trofea;
 • rozbudowany tryb multiplayer;
 • licencjonowany sprzęt wędkarski (m.in. Sakura).

Jak zapowiada wydawca, Ultimate Fishing Simulator 2 zostanie wydany na PC w II połowie 2020 r. – w trybie wczesnego dostępu (Steam Early Access), który ma potrwać ok. pół roku. Na 2021 r. zaplanowano wydanie symulatora na konsolach Nintendo Switch, PlayStation 4 i 5 oraz Xbox One i Xbox Series X.

Steam:

https://store.steampowered.com/app/1136380/Ultimate_Fishing_Simulator_2

Trailer:

Źródło:
Informacja prasowa

Kr4wi3c

Niepoprawny marzyciel, słuchający na codzień dziwnie nie wpadającej w ucho muzyki z gatunku tych ostrzejszych, grający z reguły we wszelkiego rodzaju FPS'y podszyte lekko warstwą cRPG ale nie pogardzający też cRPG pełną gębą oraz raz na jakiś czas jakąś przygodówką z rodzaju tych starszych.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button