Aktualności

Jesienna edycja Steam Fest Next 2023 – podsumowanie

Demka, demka, demka i po demkach. Ostatni Steam Fest Next odbył się w nieco szalonym dla mnie czasie. Zaczął się bowiem w dzień powrotu z PGA, a później było już tylko lepiej, bo pochłonięty przez pracę średnio miałem czas na ogrywanie tych wszystkich gier. Rzutem na taśmę – znaczy w dniu w którym festiwal miał się zakończyć – udało mi się nieco nadrobić, czego efektem jest niniejszy wpis. Oto 10 najciekawszych moim zdaniem demek październikowego Steam Fest Next.

The Last Exterminator

DATA WYDANIA: Nie ogłoszono | PRODUCENT: Ironworks Games
Steam: store.steampowered.com/…

Na początek weszło demo The Last Exterminator. Poczułem się jakbym zagrał w jakiegoś nieznanego mi dotąd moda do DN3D. Kolejny warty poznania retro boomer shooter. Niestety nic nie wiadomo o dacie premiery 🙁

Wizordum

DATA WYDANIA: 15 listopada 2023 | PRODUCENT: Emberheart Games
Steam: store.steampowered.com/…

Kolejna dziwna rzecz, czyli Wizordum – FPS pełen magii i dziwnych stworzeń. Wygląda trochę jak Hexen, trochę jak któryś Ishar, a gra się w to jeszcze lepiej.

Forgive Me Father 2

DATA WYDANIA: 19 października 2023 | PRODUCENT: Byte Barrel
Steam: store.steampowered.com/…

Niby to samo co już było, a jednak jakoś tak lepiej. Premiera już była, niestety w modelu EA. I teraz nie wiadomo czy grać, czy czekać na full release. Trochę pograłem i powiem jedno. WARTO. Zagrać i czekać 🙂

Interregnum Chronicles: False Prophet

DATA WYDANIA: 1. kwartał 2024 | PRODUCENT: Spacewalkers
Steam: store.steampowered.com/…

Klimatem i rozgrywką nieco przypomina Wasteland 3. Próbujemy przetrwać w nieprzyjaznym świecie.
Trochę turówka (walki), trochę survival. Demko bardzo mi siadło i czekam do premiery – ta będzie niestety w przyszłym roku.

Last Train Home

DATA WYDANIA: 28 listopada 2023 | PRODUCENT: Ashborne Games
Steam: store.steampowered.com/…

Czy Czesi potrafią robić dobre gry? A i owszem. Szczególnie dobrze im idzie z nietypowymi produkcjami takimi jak na przykład Last Train Home. Koniec pierwszej wojny i pociąg, którym grupa czeskich żołnierzy chce wrócić przez Syberię do domu. Czeskie okrzyki wykrzykiwane przez naszych podkomendnych są urocze 😉
Mam wrażenie, że ta gra to trochę próba rozliczenia się z własną przeszłością i pokazywaniem ruskiej armii z jej nie najlepszej strony. Jest też polska wersja – napisy – za co plus.

Laika: Aged Through Blood

DATA WYDANIA: 19 października 2023 | PRODUCENT: Brainwash Gang
Steam: store.steampowered.com/…

Trochę Steel Rats, trochę Elastomania – w klimatach westernowych jeździmy motorkiem po pustyni i pokonujemy przeszkody. Cholernie ładnie narysowane i… momentami cholernie trudne.

While We Wait Here

DATA WYDANIA: 2024 | PRODUCENT: Bad Vices Games
Steam: store.steampowered.com/…

Początek daje nadzieję na niebanalną przygodówkę w klimatach horroru. Zajazd będący ostatnim schronieniem w dziwnych czasach. Jedna z najciekawszych, a może i nawet najbardziej oryginalnych propozycji tego festiwalu. Premiera niestety dopiero w przyszłym roku.

Ghostrunner 2

DATA WYDANIA: 26 października 2023 | PRODUCENT: One More Level
Steam: store.steampowered.com/…

Poprzednia część mnie zjadła, przeżuła i wypluła. Podobnie było i tym razem.
Nawet demka nie skończyłem, cudowna gra.

RoboCop: Rogue City

DATA WYDANIA: 2 listopada 2023 | PRODUCENT: Teyon
Steam: store.steampowered.com/…

Czy czekam na RoboCop: Rogue City? Owszem. Demo tylko utwierdziło mnie w przekonaniu, że warto.
Gra jest ciemna i mroczna, co nadaje jej prawilnego klimatu znanego z filmów. Robo przechodzi jak czołg przez kolejne fale wrogów jak przez masło. Czuć moc.

The Thaumaturge

DATA WYDANIA: 5 grudnia 2023 | PRODUCENT: Fool’s Theory
Steam: store.steampowered.com/…

Warszawa początku XX wieku w alternatywnej rzeczywistości. Gusła, pogańskie wierzenia, czary-mary. Trochę fikcji, trochę historii, ale pomysłowo to ze sobą wymieszane sprawia, że niewątpliwie dostaniemy intrygujący tytuł.

Kr4wi3c

Niepoprawny marzyciel, słuchający na codzień dziwnie nie wpadającej w ucho muzyki z gatunku tych ostrzejszych, grający z reguły we wszelkiego rodzaju FPS'y podszyte lekko warstwą cRPG ale nie pogardzający też cRPG pełną gębą oraz raz na jakiś czas jakąś przygodówką z rodzaju tych starszych.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button