Aktualności

Tequila: Liczba Bestii – opublikowano kilka fragmentów książki

W związku z tym, że prace nad książką Tequila: Liczba Bestii są na zaawansowanym etapie, wydawnictwo postanowiło się podzielić ich fragmentami z czytelnikami.

Pierwsza powieść ma być razem z komiksem Tequila: Władca Marionetek wprowadzeniem do cyklu o Tequili. Jak piszą sami twórcy na swoim blogu:

Całość dostępna jest do ściągnięcia jako plik pdf i opatrzona wspaniałymi ilustracjami Kasi Babis. Niedługo udostępnię także wersję ePUB oraz mobi. Oby dopadła Was satysfakcjonująca lektura oraz kot bojowy, mówiący po francusku.

 

Czym jest Projekt Tequila?

Chcemy wydać komiks i powieść z serii o przygodach naszej heroiny. Uniwersum Tequili i większość zaludniających je postaci powstały w głowie znanego z zakręconych, bezkompromisowych pomysłów –Łukasza Śmigla (Cosiowego RedNacza, autora zbiorów opowiadań „Demony”, „Mordercy” oraz powieści „Decathexis” i „Muzykologia”, znanego z antologii „Księga Strachu 2″, „Mogliby w końcu kogoś zabić”, „Halloween”, „15 Blizn”, „City 2″. Teksty Łukasza ukazywały się m.in. w „Nowej Fantastyce”, „Przekroju”, „Tyglu Kultury”, „Znaczeniach”, „Science Fiction Fantasy i Horror”, „Magazynie Fantastycznym”, „Magii i Mieczu”, „Alfred Hitchcock poleca”, „Magazynie Fantastycznym”, „Ubiku”, „SFerze” i wielu innych). Za graficzne przedstawienie świata, projekty bohaterów, rysunek i ilustracje odpowiada lublinianka, znakomita graficzka młodego pokolenia – Katarzyna Babis(studentka grafiki na Wydziale Artystycznym UMCSu. Współprowadząca lubelskie Warsztaty Komiksu, współautorka wielu wystaw propagujących komiks w różnych miastach Polski. Jej prace wkrótce pojawią się w ósmym tomie „Domu Żałoby” Dominika Szcześniaka oraz w magazynie komiksowym „Ziniol„. Oprócz komiksu zajmuje się również sztuką tatuażu). Kasię wspomaga także znakomity grafik i komiksiarz – Daniel Grzeszkiewicz.

Projekt został sfinansowany przez zbiórkę na PolakPotrafi.pl, gdzie zebrano 19554zł z zakładanej kwoty 16000 zł. Przez dłuższy czas była cisza w temacie, która nastąpiła po wydaniu niezbyt przychylnie przyjętego komiksu (którego wersja druga, poprawiona dostępna w twardej oprawie ma się niedługo ukazać), ale jak widać coś zaczyna się dziać.

Kr4wi3c

Niepoprawny marzyciel, słuchający na codzień dziwnie nie wpadającej w ucho muzyki z gatunku tych ostrzejszych, grający z reguły we wszelkiego rodzaju FPS'y podszyte lekko warstwą cRPG ale nie pogardzający też cRPG pełną gębą oraz raz na jakiś czas jakąś przygodówką z rodzaju tych starszych.

Related Articles

Back to top button