PlayTest

Tempest Rising – nowy RTS inspirowany klasykami gatunku – demo playtest

Co jest nie tak z nowożytnymi przedstawicielami RTSów? Praktycznie ich nie ma. Co prawda raz na jakiś czas pojawia się próba wskrzeszenia gatunku za sprawą mniej lub bardziej udanej strategii, tak jak w tym przypadku, bo Tempest Rising to zupełnie nowy tytuł inspirowany klasykami.

Tempest Rising to RTS, w którym klasyczne mechaniki spotykają się z nowoczesnymi standardami. Gra zawierać ma 3 unikalne frakcje, z których każda ma własne podejście do walki i ekonomii – co ma zapewnić różnorodne strategie. Tempest Rising to również mapy z neutralnymi strukturami do zdobycia i populacjami do pokonania. Tytuł ma zapewnić głęboką i satysfakcjonującą rozgrywkę, która kłaść będzie nacisk na strategię, jednocześnie nagradzając umiejętności dowodzenia. W pełnej wersji gry na graczy czekają dwie kampanie składające się z 15 misji.

Dawno już nie grałem w tego typu produkcję. Tempest Rising to bowiem gra, o której można powiedzieć, że wygląda niczym nowe wcielenie C&C. Uruchamiając demo miałem wrażenie, że właśnie zaczynam rozgrywkę w którąś kolejną grę o walce o Tiberium. Inspirację twórców widać tu bardzo wyraźnie.

Niestety demo nie daje możliwości przetestowania budowy bazy. Mamy tu bowiem typową misję search & destroy, na początku której dostajemy oddział (wyglądający niczym wyrwany żywcem z którejś części C&C) który prowadzimy po mapie w poszukiwaniu jednostek wroga. Wraz z postępami dołączają do naszego oddziału kolejne jednostki wsparcia. Misja kończy się po wybiciu wszystkich wrażych wojsk i wysadzenia wszystkich struktur wroga. Standardzik.

Jak się w to gra? Jak w każdą kolejną grę będącą mniejszym bądź większym klonem C&C. Czego oczywiście nie można uznawać za wadę. Dla mnie właśnie największą zaletą Tempest Rising jest to, że kopiuje rozwiązania z C&C, a nie z takiego na przykład StarCrafta, który jeśli chodzi o styl rozgrywki to zupełnie mi nie leżał i nadal w tym aspekcie nic się nie zmieniło.

Tempest Rising to jeden z tych tytułów, których premiery będę wyczekiwał. Wszystko bowiem wskazuje na to, że może to być jeden z nielicznych, za to wyśmienitych RTSów. Niestety nadal nie wiadomo kiedy konkretnie gra będzie miała premierę. Na Steam widnieje informacja, że wkrótce, ale zupełnie nic to nie znaczy.

Karta gry dostępna tutaj:

https://store.steampowered.com/app/1486920/Tempest_Rising/

 

 

Kr4wi3c

Niepoprawny marzyciel, słuchający na codzień dziwnie nie wpadającej w ucho muzyki z gatunku tych ostrzejszych, grający z reguły we wszelkiego rodzaju FPS'y podszyte lekko warstwą cRPG ale nie pogardzający też cRPG pełną gębą oraz raz na jakiś czas jakąś przygodówką z rodzaju tych starszych.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button