Aktualności

Strafe – FPS w starym dobrym stylu

Do tego utrzymany w w takiej konwencji, jakby był przygotowany na premierę w połowie lat ’90. Gdyby ukazał się w roku ’96 zapewne byłby hitem. Póki co premiera zapowiedziana jest na przyszły rok.

Niedawno twórcy – Pixel Titans – rozpoczęli zbiórkę na Kickstarterze, na której zakładają zebranie 185,096 dolarów na grę będącą w założeniu mieszanką najlepszych elementów z takich klasyków jak: Wolfenstein 3D, Doom czy Quake, z proceduralnie generowanym otoczeniem oraz hektolitrami krwi. Samo wideo promocyjne jest ciekawie zrealizowane. Utrzymane w klimatach lat 90, niezwykle brutalne – krew sika na prawo i lewo, mózgi latają w powietrzu, ale przy tym jest groteskowe jak horrory z tamtego okresu.

Przetrwałeś piekielne demony w Doom, czyste zło w Quake czy regimenty szalonych Nazistów w Wolfenstein 3D. Ale nic nie jest w stanie przygotować cie na zepsucie w Strafe.

 

Film promocyjny krótko po swojej premierze okrzyknięty został najlepszym trailerem ostatnich lat. Jak dla mnie faktycznie nie ma w tym przesady. Zobaczcie sami.

Tech demo można obejrzeć tutaj:

Linki:

Strona projektu (oczywiście również utrzymana w odpowiednik klimacie):

http://www.strafe1996.com/news.html

Kickstarter:

https://www.kickstarter.com/projects/strafegame/strafe

Kr4wi3c

Niepoprawny marzyciel, słuchający na codzień dziwnie nie wpadającej w ucho muzyki z gatunku tych ostrzejszych, grający z reguły we wszelkiego rodzaju FPS'y podszyte lekko warstwą cRPG ale nie pogardzający też cRPG pełną gębą oraz raz na jakiś czas jakąś przygodówką z rodzaju tych starszych.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button