PlayTest

SokoChess – gdy szachy spotykają sokoban

SokoChess to gra logiczna, łącząca szachy i sokoban (polega na przesuwaniu przedmiotów w odpowiednie miejsca). Jest to dzieło jednoosobowego, czeskiego studia Daisy Games, które ma na swoim koncie już kilka innych, pozytywnie ocenionych gier logicznych.

Mamy niedużą planszę, pionek szachowy oraz zaznaczone miejsce, na którym trzeba go postawić. Zabawa polega na tym, że pionek porusza się wedle szachowych zasad, a na planszy są również inne pionki, które naszego „protagonistę” mogą zbić, jeśli staniemy na polu w zasięgu ich ruchu.

Do pokonania będziemy mieli 70 poziomów, ale jeśli na którymś utkniemy na amen, to nie szkodzi – możemy go pominąć. W ramach planszy mamy też nielimitowane cofnięcie ruchów, możemy więc eksperymentować do woli.

Gra dostępna będzie na Steam od 12 sierpnia.

Steam: https://store.steampowered.com/app/1960400/SokoChess/

Daisy Games to czeskie, jednoosobowe studio. Martin – założyciel, od dziecka marzył o robieniu własnych gier i w końcu mu się udało – na początku 2021 wydał swój pierwszy tytuł, Hack Grid. Od tamtej pory cały czas tworzy kolejne – Dark Sheep, Dark Crypt, Sokobos i najnowsze dzieło, czyli SokoChess. Wszystkie są grami logicznymi, a autor stara się do każdej wpleść coś unikatowego.

Alexandretta

Kobieta gracz. Po godzinach pracy, z zapałem i piekielnymi ognikami w oczach biega po lochach i tłucze bogu ducha winne zombie czy inne szkielety. Miłośniczka wszelkiej maści cRPG. Notoryczne problemy z wyborem klasy i rasy, bo wszystko fajne... W chwilach zwątpienia zatraca się przy dźwiękach mieczy, roztrzaskiwanych tarcz i okrzyków bojowych, słuchając wiking metalu z zimnej, niegościnnej, odległej Skandynawii. Czasem zdarzy jej się pograć w jakąś strategię bądź nawet w FPP, ale tylko na easy, żeby nie psuć sobie niepotrzebnie nerwów.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button