Aktualności

Schizm 3: Nemezis – powrót legendarnej przygodówki

Ostatnia gra z serii Schizm ukazała się na rynku w roku 2004. Niespodziewanie, po 14 latach Roland Pantoła zaprasza nas na planetę Argilus, na której będzie rozgrywała się najnowsza część serii – Schizm 3: Nemezis.

Studio Detalion, które stoi za produkcją, ma na swoim koncie wiele przygodówek dobrze zapamiętanych przez graczy. To takietakie gry jak Ad. 2044, Reah, czy właśnie seria Schizm. Może ich produkcje nie były jakieś rewelacyjne – szczególnie kiedy weźmiemy pod uwagę totalnie nieintuicyjne sterowanie w tych dwóch pierwszych – ale niedostatki nadrabiały klimatem, niezgorszymi historiami i przede wszystkim zagadkami. Mi szczególnie zapadła w pamięci jedna z ostatnich łamigłówek z Reah – wieże Hanoi, na których oczywiście utknąłem 🙂 Mam jakieś nieodparte wrażenie, że na poziom surrealizmu w zagwozdkach nie będzie można narzekać.

Bohaterami Schizm 3: Nemezis ma być dwójka turystów – Amia oraz Bogard, którzy wybrali się na planetę Argilus. Skuszeni atrakcyjną ofertą liczyli na przyjemny i relaksujący odpoczynek. Niestety, ich sielanka została zakłócona. Planeta pokazała im swoje prawdziwe oblicze, każdego z nich umieszczając w innym wymiarze. Podczas wędrówki spotkają zarówno innych turystów jak i groźne przeszkody. By przywrócić na planecie ład i porządek, potrzebna będzie maszyna zwana „Pięść Nemezis”, i to zapewne ona stanie się celem naszych poszukiwań.

Gameplay ma być miksem przygodówki i gry logicznej. Zwiedzimy piękne i mroczne zarazem miejsca, pokonując kolejne przeszkody i odkrywając coraz więcej tajemnic planety Argilus.

Główne cechy gry Schizm 3: Nemezis

Czarująca gra przygodowa z (zapewne niebanalnymi) łamigłówkami.
Piękne, różnorodne i nieco mroczne krainy planety Argilus.
Dwóch grywalnych bohaterów.
Akcja umiejscowiona w dwóch równoległych światach.
Dowolność w kolejności rozwiązywania zagadek.
Dostęp do elektronicznego przewodnika, który będzie pomagał w trudnych sytuacjach.

Gra powstaje na Unreal Engine.

Główny projektant i twórca:
Roland Pantoła

Producent: Detalion Games
Wydawca: PlayWay

Data wydania: 2019

https://store.steampowered.com/app/986350/Schizm_3_Nemezis/

https://www.youtube.com/watch?v=GdWbmVa5VDc

Kr4wi3c

Niepoprawny marzyciel, słuchający na codzień dziwnie nie wpadającej w ucho muzyki z gatunku tych ostrzejszych, grający z reguły we wszelkiego rodzaju FPS'y podszyte lekko warstwą cRPG ale nie pogardzający też cRPG pełną gębą oraz raz na jakiś czas jakąś przygodówką z rodzaju tych starszych.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button