Aktualności

Bug Academy – ruszyła zbiórka na Kickstarterze na urokliwą platformówkę

Na portalu crowdfundingowym Kickstarter rozpoczęła się zbiórka na wydanie nowej polskiej gry platformowej 2,5D – Bug Academy. Produkcja ma wyróżniać się m.in. zwariowanym klimatem, rozgrywką opartą na radosnym chaosie, a także urokliwą oprawą audiowizualną. Premierę gry na PC zaplanowano na IV kwartał 2019 r.

Za tytuł odpowiada elbląskie studio Igrek Games. Wydawcami będą PlayWay S.A. oraz Ultimate Games S.A.

Zbiórka na platformie Kickstarter potrwa do 16 lutego br. Podstawowy cel wynosi 10 tys. dolarów kanadyjskich, a osiągnięcie kolejnych pułapów pozwoli na rozbudowę gry oraz wydanie jej również na konsolach.

Jak tłumaczą twórcy gry, Bug Academy jest to jedyna na świecie szkoła dla owadów, w której m.in. muchy, świetliki, komary i pszczoły mogą się przygotować do różnych życiowych sytuacji. Lista aktywności ma objąć między innymi pilnowanie zwierząt na pastwiskach, gaszenie pożarów, naprawę instalacji hydraulicznych, grę na instrumentach muzycznych, loty w kosmos oraz wiele innych. Każdy z owadów będzie wyróżniać się unikatowymi zdolnościami.

Rozgrywka ma sprowadzać się do sterowania owadami i jak najlepszym czy też najszybszym wykonywaniu zadań. Gra zostanie podzielona na szereg różnorodnych poziomów w formie lekcji dla poszczególnych typów owadów.

To pierwsza w historii gra pozwalająca na szkolenie owadów. Zaoferuje interaktywny świat, urokliwą oprawę audiowizualną, lekki klimat i humor, a także poczucie chaosu, który ma jednak radosny wydźwięk. Dzięki kampanii na platformie Kickstarter każdy zainteresowany może mieć teraz bezpośredni wpływ na finalny kształt Bug Academy. Przykładowo, przy przekroczeniu określonego progu wpłaty osoba wspierająca proces produkcji będzie mogła sama np. nazwać owada czy nawet zaprojektować jeden z poziomów” –  mówi twórca gry, Jacek Perzanowski.

Główne cechy Bug Academy:

  • szkolenie owadów;
  • interaktywny świat;
  • radosny chaos;
  • intensywna rozgrywka;
  • lekki klimat i humor;
  • zróżnicowane zadania;
  • urokliwa oprawa audiowizualna.

Bug Academy ma pojawić się na platformie Steam w IV kw. 2019 r. Gra może zostać wydana również na konsolach obecnej generacji.

Bug Academy (Kickstarter):

https://www.kickstarter.com/projects/playway/bug-academy/

Bug Academy (Steam):

https://store.steampowered.com/app/881040/Bug_Academy/

Trailer Bug Academy:

Kickstarter trailer Bug Academy:

Gameplay trailer Bug Academy:

 

Kr4wi3c

Niepoprawny marzyciel, słuchający na codzień dziwnie nie wpadającej w ucho muzyki z gatunku tych ostrzejszych, grający z reguły we wszelkiego rodzaju FPS'y podszyte lekko warstwą cRPG ale nie pogardzający też cRPG pełną gębą oraz raz na jakiś czas jakąś przygodówką z rodzaju tych starszych.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button