Aktualności

S.W.A.N. – horror nawiązujący do katastrofy w Czarnobylu

W przyszłym roku gracze będą mogli sprawdzić nowy horror – S.W.A.N., którego fabuła nawiązuje do katastrofy w Czarnobylu. Nazwa gry to skrót, którego rozwinięcie oznacza Syndrome Without A Name i odnosi się bezpośrednio do nieznanych i bardzo rzadkich chorób. Gra przedstawi historię tajnego programu Instytutu S.W.A.N., zlokalizowanego w Strefie Wykluczenia wokół Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej.

Jak zapowiadają twórcy, rozgrywka będzie koncentrować się przede wszystkim na eksploracji, rozwiązywaniu zagadek, różnych interakcjach ze światem gry oraz odkrywaniu wątków fabularnych. W polskiej wersji językowej filmu wprowadzającego w historię oraz w samej grze narratorem jest lektor Mirosław Utta – znany z polskiej wersji językowej w serii S.T.A.L.K.E.R.

Nad S.W.A.N. pracuje niezależne polskie studio Volframe. Wydawcą będzie Art Games Studio S.A.

S.W.A.N. to intrygujący projekt, który wymyka się schematom. Jeśli mielibyśmy dokonać jakiejś klasyfikacji gatunkowej, to najlepszym określeniem byłby tutaj psychologiczny horror FPS z elementami gry logicznej i science fiction. Na graczy będzie czekać unikalna, pełna niepokojących i surrealistycznych elementów, historia nawiązująca zarówno do katastrofy w Czarnobylu, jak i fascynującego motywu nieznanych chorób” – mówi CEO Art Games Studio S.A., Jakub Bąk.

Główne cechy gry:

  • tajemnice Czarnobyla;
  • psychologiczny horror z elementami science fiction;
  • fascynująca historia;
  • rzadkie i nieznane choroby;
  • abstrakcyjne zagadki;
  • Strefa Wykluczenia wokół Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej;
  • klimatyczna oprawa audiowizualna.

Datę premiery S.W.A.N. na PC (Steam) zaplanowano na I kw. 2021 r. Gra ma pojawić się później także na Nintendo Switch.

Steam:

https://store.steampowered.com/app/1199910/SWAN/

Film wprowadzający w historię przedstawioną w grze:

Trailer:

Kr4wi3c

Niepoprawny marzyciel, słuchający na codzień dziwnie nie wpadającej w ucho muzyki z gatunku tych ostrzejszych, grający z reguły we wszelkiego rodzaju FPS'y podszyte lekko warstwą cRPG ale nie pogardzający też cRPG pełną gębą oraz raz na jakiś czas jakąś przygodówką z rodzaju tych starszych.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button