Aktualności

Moonlit Games zadebiutuje w marcu na NewConnect

Moonlit jest liczącym ponad 20 osób zespołem developerów z Krakowa. Na rynku funkcjonuje od ponad 5 lat. Team do tej pory koncentrował się na wykonywaniu prac zlecanych przez zewnętrzne studia i wydawców. Działalność ta przełożyła się na zdobycie doświadczenia i zbudowanie solidnego portfolio projektów. Wśród partnerów firmy są m.in.: PlayWay, Ultimate Games, BlooberTeam, GameKraft, PunchPunk, Slitherine/Matrix Games, The Lordz Games Studio, Frozen District czy Empyrean.

Moonlit Games planuje przygotować i wydać w tym roku 4 gry: Playerless: One Button Adventure, Deadliest Catch: The Game, Ignis: Duels Of Wizards oraz Thief Simulator: Mobile Edition. W marcu tego roku spółka zadebiutuje na giełdzie NewConnect.

W tym roku ukażą się 4 tytuły developera zmierzające na platformy PC, Xbox, PS4, Switch oraz na smartfony   z systemem Android i iOS.

Deadliest Catch: The Game na PC. To symulator poławiania krabów, w którym gracze — jako kapitanowie statku — wyruszają na Morze Beringa. Poławianie krabów to niezwykle trudna profesja, o czym zapewne wiedzą fani programu „Najniebezpieczniejszy zawód świata”, emitowanego przez telewizję Discovery, który stanowi podstawę dla gry. Gracze muszą zmagać się tu ze sztormami, walką z czasem, mierzeniem złowionych sztuk i sukcesywnym zbijaniem fortuny. Premiera planowana jest na pierwszą połowę roku.

Thief Simulator: Mobile Edition na smartfony z systemem Android i iOS to gra, gdzie głównym bohaterem jest złodziej włamujący się do domów i wykradający z nich cenne przedmioty. Zadaniem gracza jest poprowadzenie jego „kariery” tak, by nigdy nie trafił  w ręce wymiaru sprawiedliwości. Gra to port istniejącego już hitu o tej samej nazwie na PC — Moonlit przygotowuje tę grę na licencji od PlayWay. Tytuł zadebiutuje w drugiej połowie roku.

Playerless: One Button Adventure na systemy Android, iOS, PC to przygodowa gra logiczna, osadzona w świecie… innej gry. Bohaterowie zyskują tu własną świadomość, a gracze mogą korzystać tylko z jednego przycisku. W rozgrywce sztuczna inteligencja uformowała sektę, a silnik gry to dosłownie prawdziwa maszyna. Premiera planowana jest na drugi kwartał 2019 roku. Kilka miesięcy później ukaże się wersja na Xbox1, PS4 oraz Nintendo Switch.

Ignis: Duels Of Wizards na PC, XBOX1, PS4 i Nintendo Switch to gra typu multiplayer, w której gracze wcielają się w magów walczących na arenie. Grę wyróżnia unikatowa  i autorska mechanika walki — gracze mają możliwość sterowania trajektorią każdego pocisku wypuszczanego przez ich postać. Zależnie od upodobań, mogą modyfikować parabole albo ręcznie zmieniać kierunek lotu. Premiera – drugi lub trzeci kwartał 2019.

Rok 2019 zapowiada się dla nas ekscytująco, jeśli chodzi o kalendarz wydawnictw. W planowanych tytułach upatruję duży potencjał komercyjny. Ich sukces sprzedażowy pomoże dalej rozwijać nasz model biznesowy. Dużą rolę odegra w tym też debiut na rynku NewConnect ocenia Michał Gardeła, CEO Moonlit S.A.

 

Kr4wi3c

Niepoprawny marzyciel, słuchający na codzień dziwnie nie wpadającej w ucho muzyki z gatunku tych ostrzejszych, grający z reguły we wszelkiego rodzaju FPS'y podszyte lekko warstwą cRPG ale nie pogardzający też cRPG pełną gębą oraz raz na jakiś czas jakąś przygodówką z rodzaju tych starszych.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button