Aktualności

Nadeszła wielka fala – Flooded uderzyło w brzeg Steama

Flooded to ciekawy, pixelartowy, odwrócony city builder, w którym nie tylko należy dbać o produkcję i wydobycie surowców – zmierzymy się również z czasem i żywiołem. Trzeba będzie działać szybko i pod presją, ponieważ woda zalewa kolejne części wyspy, zostawiając coraz mniej miejsca na stawianie budynków.

Rozgrywka we Flooded jest szybka i dynamiczna, a zegar odliczający czas do uderzenia kolejnej fali – bezlitosny. Brzeg znika w mgnieniu oka, pochłaniając nie tylko kolejne połacie terenu, ale również kluczowe budynki. W walce z żywiołem pomóc mogą ulepszenia, które przyspieszą produkcję, a także opóźnią napływ wody. Na walkę z kataklizmem nie ma uniwersalnej rady, tym bardziej że wyspy są generowane proceduralnie, a każda rozgrywka wymaga indywidualnego podejścia.

 

Gra rozpoczęła swój żywot jako game jamowy projekt. Sukces, który odniósł twórca popchnął go do rozwijania projektu przez blisko dwa lata, implementując kolejne pomysły oraz mechaniki. Deweloperowi ze studia Artificial Disasters przyświecała myśl stworzenia świeżego tytułu, którego brakowało mu na rynku i w jaki sam chciał zagrać.

Flooded miało swoją premierę 15 marca 2023 roku. Darmowe demo dostępne na platformie Steam.

https://store.steampowered.com/app/1795470/Flooded/

Kr4wi3c

Niepoprawny marzyciel, słuchający na codzień dziwnie nie wpadającej w ucho muzyki z gatunku tych ostrzejszych, grający z reguły we wszelkiego rodzaju FPS'y podszyte lekko warstwą cRPG ale nie pogardzający też cRPG pełną gębą oraz raz na jakiś czas jakąś przygodówką z rodzaju tych starszych.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button