Aktualności

Quake World – wspólne granie

W związku z tym, że jakiś czas temu wyszła ciekawa inicjatywa na FB grupy Secret Level na wspólne granie w Quake’a pierwszego, postanowiłem skrobnąć niniejszy wpis co i jak. Dla tych, którzy nie grali/zapomnieli może stanowić swego rodzaju tutorial.

 1. Aby zacząć przygodę należy najpierw zaopatrzyć się w klienta nQuake stąd. (Jako, że oficjalna strona jest póki co martwa, wrzuciłem klienta w wersji dla Win na swój serwer tutaj: link)
 2. Pobraną paczkę wystarczy rozpakować w miejscu docelowym. Nie trzeba nic instalować. Grę uruchamiamy poprzez ezquake-gl.exe. Wystarczy już tylko skonfigurować według własnego uznania i gotowe.
 3. Gramy na serwerze: 93.105.142.50:27500 – aby się połączyć uruchamiamy grę, uruchamiamy konsolę (klawisz ~), wpisujemy connect i wklejamy powyższy adres. Całość ma wyglądać w ten sposób connect 93.105.142.50:27500
 4. Na bieżąco sprawy meczowe można obgadywać na:
  •  IRC – serwer: irc.freenode.net kanał: #pixel-magazine
  • pograniczowy czat: chat
  • serwer TS: shelski.eu:9999
 5. Najnowsze info o ustawkach pixelowych, terminach oraz serwerze na którym gramy w wątku na oficjalnym forum Pixel Magazine tutaj.

NAJBLIŻSZA GRA:

kiedy?

Garść podstaw

 • connect adres_serwera – łączenie się z serwerem;
 • T – napisz wiadomość do wszystkich;
 • Y – napisz wiadomość tylko do członków drużyny;
 • Votemap nazwa_mapy – pozwala na głosowanie na ulubioną mapę, pod warunkiem, że znajduje się ona na serwerze;

Kr4wi3c

Niepoprawny marzyciel, słuchający na codzień dziwnie nie wpadającej w ucho muzyki z gatunku tych ostrzejszych, grający z reguły we wszelkiego rodzaju FPS'y podszyte lekko warstwą cRPG ale nie pogardzający też cRPG pełną gębą oraz raz na jakiś czas jakąś przygodówką z rodzaju tych starszych.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button