Aktualności

Priest Simulator – nowa gra od Ultimate Games

Priest Simulator ma być realistycznym symulatorem, w którym gracz wcieli się w rolę księdza. Niektórzy twierdzą, że z wielką mocą idzie wielka odpowiedzialność. Inni natomiast, że wielka moc to wielka zabawa. Gdzie leży prawda?

Czegoś takiego jeszcze nie było. W końcu będzie można się przekonać samemu jak to jest być księdzem w jakimś Pcimiu Dolnym. Będziemy mogli odprawiać kazania, dzięki czemu zaskarbimy sobie ufność i posłuszeństwo mieszkańców parafii. Aby pozyskać fundusze na nasze działania będziemy chodzić po kolędzie, udzielać sakramentów, czy też odprawiać egzorcyzmy na opętanych ludziach albo zwierzętach. Ale to nie wszystko. Jak można wywnioskować z trailera przyjdzie nam też czasem zapolować na demony.

Dzięki pełnionej funkcji możemy niszczyć sekty lub zawierać sojusze, walczyć z innymi księżmi na boskie moce lub ścigać się z nimi samochodem. Zebrane w grze pieniądze wydajemy na ulepszanie samochodu, broń do walki z demonami czy także na rozbudowę kościoła albo świętego laboratorium.

Priest Simulator to dynamiczna gra, w której gracz ma uprzywilejowaną pozycję nad innymi. Ta okoliczność, jak i sama postać głównego bohatera – księdza – może w Polsce wzbudzać pewne kontrowersje, uważamy jednak, że każda grupa zawodowa może stać się bohaterem gier czy na przykład dzieła filmowego. Nie powinniśmy robić z tego tabu, co dobitnie pokazał przykład filmu „Kler” – ocenia Mateusz Zawadzki, Prezes Zarządu Ultimate Games.

 

Każdy z nas chciałby być księdzem. Niestety niektórzy nie otrzymali od Boga odpowiedniego powołania albo odpowiedniej płci. Studio Delirma pozwala ludziom spełnić marzenie. Amen – dodaje twórca gry, Michał Jod.

 

Premiera Priest Simulator w polskiej wersji językowej planowana jest na pierwszy kwartał 2020.

https://store.steampowered.com/app/950620/Priest_Simulator/

https://www.youtube.com/watch?v=iTOYN-5GFRE

Kr4wi3c

Niepoprawny marzyciel, słuchający na codzień dziwnie nie wpadającej w ucho muzyki z gatunku tych ostrzejszych, grający z reguły we wszelkiego rodzaju FPS'y podszyte lekko warstwą cRPG ale nie pogardzający też cRPG pełną gębą oraz raz na jakiś czas jakąś przygodówką z rodzaju tych starszych.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button