Aktualności

Powracają trzy legendarne strzelanki – Take No Prisoners, CyClones oraz Necrodome

Lata 90 dały nam wiele klasyków. Wiele z nich zostało już dawno zapomnianych. Dlatego lubię takie akcje jak ta, za sprawą której dostajemy kolejną sytą porcję gier retro. Tym razem dzięki wydawcy SNEG będziemy mogli powrócić do takich gier jak Take No Prisoners, CyClones i Necrodome.

Trzy legendarne już tytuły, stworzone przez kultowe Raven Software wydane zostały pierwotnie w latach 90. siłami firm SSI i Mindscape. Ponownie dostępne na GOG.com i Steam, a dodatkowo możecie nabyć je z 20% zniżką premierową. Wkroczcie do wirtualnych światów nie jednej, a trzech gier ukazujących dystopijne wizje świata, dzięki czemu poczujecie klimat najbardziej intensywnych shooterów z lat dziewięćdziesiątych!

W czasach premier tych gier mogłem co najwyżej sobie o nich poczytać w Gamblerze. O tym, jakie to są świetne tytuły miałem tylko cień szansy się przekonać dorwawszy playble demo Necrodome, w którym próbowałem coś ugrać, ale z mizernym skutkiem. Gra się bowiem nie do końca zgadzała z moimi wyobrażeniami – walczyliśmy na arenie z przeciwnikami, a ja się spodziewałem czegoś bardziej w rodzaju Carmageddon. Na domiar złego strasznie marnie to demo działało na moim ówczesnym sprzęcie więc sobie za bardzo w nie nie pograłem.

Co do Take No Prisoners czy CyClones to o pierwszym czytałem, a o drugim to nawet nie słyszałem. Tak czy tak obydwie te gry leżały poza spektrum moich zainteresowań więc nawet dema żadnego z nich nie próbowałem. Za to jest szansa, że teraz sytuacja się nieco zmieni, bo takie na przykład Take No Prisoners dalej prezentuje się świetnie, a także zapewne w dalszym ciągu dostarcza masę intensywnych doznań. Co zatem stoi na przeszkodzie, by spróbować chaotycznej rozgrywki wprost z lat dziewięćdziesiątych? Tym bardziej że cena (ze zniżką premierową) jest bardzo atrakcyjna – 36.79 PLN.

 

Take No Prisoners

W grze Take No Prisoners wcielisz się w postać Slade’a – byłego komandosa z oddziału do zadań specjalnych. Przed wojną atomową byłeś żołnierzem, teraz jesteś jednym z ocalałych. Zabijanie nigdy nie było twoim pierwszym wyborem, ale zawsze byłeś w tym dobry. Ba, wybitny! Nadszedł czas, by pokazać na co naprawdę Cię stać!

Droga do zbawienia usłana jest ciałami tych, którzy szukali niebezpiecznych sekretów związanych z tajemniczą Kopułą, gdyż żaden człowiek nie posiadał technologii, która byłaby w stanie sforsować drogę do tego miejsca. Każda z ocalałych grup skrywa u siebie część odpowiedzi. Wszystko, co musisz zrobić, to odebrać im te informacje. Nie uzyskasz ich jednak w pokojowy sposób.

GOG: https://www.gog.com/pl/game/take_no_prisoners

STEAM: https://store.steampowered.com/app/2464670/Take_No_Prisoners/

CyClones

Staw czoła Cybernetycznym Klonom! Śmiercionośnym konstruktom obcej rasy, które dążą do podboju Ziemi.

Tytułowe CyKlony to tak naprawdę schwytane ludzkie istoty przekształcone w potwory z mięsa i stali! Jako obrońca Ziemi będziesz uzbrojony po zęby w najnowocześniejszą broń i technologię, dzięki czemu zyskasz nad nimi przewagę. Pikanterii dodaje fakt, że CyClones to kwintesencja growego klimatu lat 90.! Będziesz mógł na własnej skórze poczuć, jak w tamtych czasach robiło się topowe produkcje.

GOG: https://www.gog.com/pl/game/cyclones

STEAM: https://store.steampowered.com/app/2464690/CyClones/

Necrodome

 

W walce o życie nie można sobie pozwolić na drugie miejsce! W tej wizji przyszłości wyścigi stały się śmiertelnym sportem, gdzie jedyną nagrodą jest przeżycie. Necrodome to trójwymiarowa, futurystyczna jazda na śmierć i życie, która posadzi Cię za kierownicą potężnego, uzbrojonego w najnowocześniejsze bronie i pancerz, pojazdu. Stocz mordercze boje na 30 przerażających arenach. Wygrane zagwarantują Ci drogę do tytułowego Necrodome!

Nie myśl, że to jedna z tych nudnych gier wyścigowych. Zabawa w Necrodome skupia się na przetrwaniu. Rozsiądź się za wirtualną kierownicą i niszcz wszystko, co się rusza! Jeśli Twój pojazd zostanie zniszczony, nie poddawaj się, ciągle jest szansa na zwycięstwo. Przejmij inny pojazd lub po prostu kontynuuj walkę pieszo do ostatniego tchu!

GOG: https://www.gog.com/pl/game/necrodome

STEAM: https://store.steampowered.com/app/2464680/Necrodome/

Kr4wi3c

Niepoprawny marzyciel, słuchający na codzień dziwnie nie wpadającej w ucho muzyki z gatunku tych ostrzejszych, grający z reguły we wszelkiego rodzaju FPS'y podszyte lekko warstwą cRPG ale nie pogardzający też cRPG pełną gębą oraz raz na jakiś czas jakąś przygodówką z rodzaju tych starszych.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button