Aktualności

Pixel Heaven 2021 vol. 9

Już w najbliższy weekend (8-10/10/2021) odbędzie się dziewiąta edycja Pixel Heaven – imprezy stojącej pod znakiem retro i indyków. Tym razem wydarzenie wraca na jedną z pierwszych miejscówek – do Warszawskiej Szkoły Filmowej i Kina Elektronik.

Nie będę się rozpisywał nad wszystkimi przygotowanymi przez organizatorów punktami imprezy – dokładna rozpiska dostępna jest tutaj – program Pixel Heaven. Napiszę tylko o tych moim zdaniem najciekawszych.

 

PIĄTEK / 8.10.2021

W przedfestiwalowy dzień (wszak impreza startuje oficjalnie w sobotę) wiele się nie będzie działo. Będzie to wyśmienity moment na to, by na spokojnie zapoznać się z wystawcami i zaopatrzyć w loot u okolicznych sprzedawców.

O 18:30 będzie można zapoznać się z 45 letnią historią Apple podczas panelu Od garażu do globalnej potęgi. Wieczorem odbędą się pokazy dwóch filmów:

Gra o Wszystko – pilot serialu mockumentalnego “Siostry czasu”, którego bohaterki i bohaterowie tropić będą dziwne historie, paranormalne zjawiska i teorie spiskowe.

Micro Man – Film o brytyjskim boomie na komputery domowe na początku lat 80. XX wieku. Legendarny wynalazca Clive Sinclair walczy z byłym pracownikiem Chrisem Curry, założycielem Acorn Computers, o dominację na raczkującym rynku.

 

SOBOTA / 9.10.2021

Start festiwalu zaplanowano na 10:00. O 11:30 mikrofon przejmie Aleksy Uchański, który w panelu ALEX MEETS… BOREK! przepyta swojego byłego szefa o… Możemy się tylko domyślać. Aczkolwiek rozmowa zapowiada się bardzo interesująco.

Na godzinę 16:00 zaplanowane zostało spotkanie z redakcją PSX Extreme. O 17.00 będzie można zobaczyć FAUX PAUX na żywo, w którym prowadzący – Tadeusz Zieliński i Radosław Nałęcz będą rozmawiać ze swoim gościem. Następnie miejsce na sali zajmie ekipa z LOADING…, która według planu ma wystartować o 17:40 z panelem ŚLADEM KULTOWYCH SERIALI TELEWIZYJNYCH. Tradycyjnie już na imprezie pojawi się Adrian Chmielarz, który o 18:30 będzie przepytywany przez Marcina M. Drewsa. Zapewne nie zabraknie pytań o Witchfire oraz o drugą część Tajemnicy Statuetki. Sobotni dzień zamknie CEREMONIA PRZYZNANIA NAGRÓD PIXEL AWARDS EUROPE 2021 – która startuje o 19:30. Na zakończenie przewidziano oczywiście także Afterparty.

 

Niedziela / 10.10.2021

Z ciekawszych zaplanowanych na ten dzień wydarzeń wart wspomnienia jest panel SHITY – NAJGORSZE GRY NA ŚWIECIE (13:00). A także NAJWIĘKSZE GRY NA ZX SPECTRUM (13:30).

Ponadto w ramach Pixel Heaven odbędzie się Gamedev & Creative Careers Expo – czyli targi pracy.

Organizatorzy zapowiadają także dopracowaną jak należy strefę turniejową.

Przewidziane są następujące konkurencje:

METAL SLUG BEST PLAY (NEO GEO X)
FROGGER HIGH SCORE (MiST)
RIVER RAID KIDS TROPHY (ATARI XL/XE)
MARIO KART 64 RACE (NINTENDO 64)
SUPER MARIO BROS. LEVEL 1-1 UPSIDE DOWN (NES)
DYNA BLASTER 4X4 (AMIGA 500)
QUIZ: 39 UTWORÓW Z GIER NA ZX SPECTRUM (PLAYER AY-3-8912)
CLASSIC TETRIS TROPHY (NES)
Będzie jeszcze coś na flippery i bijatyka na Arcade 🙂
 

Tegoroczne Pixel Heaven odbędzie się w przestrzeniach

Warszawskiej Szkoły Filmowej i Kina Elektronik

ul. Gen. Zajączka 7, Warszawa

Bilety na imprezę można nabyć tutaj: Pixel Heaven 2021 bilety

Kr4wi3c

Niepoprawny marzyciel, słuchający na codzień dziwnie nie wpadającej w ucho muzyki z gatunku tych ostrzejszych, grający z reguły we wszelkiego rodzaju FPS'y podszyte lekko warstwą cRPG ale nie pogardzający też cRPG pełną gębą oraz raz na jakiś czas jakąś przygodówką z rodzaju tych starszych.

Related Articles

Back to top button