Aktualności

Najciekawsze konwenty oraz inne wydarzenia gamingowe – 2019

Każdego roku odbywa się co najmniej kilka imprez dla fanów gier, książek, komiksów, szeroko pojętej fantastyki i innych ciekawych wydarzeń. Przygotowaliśmy więc zestawienie najciekawszych naszym zdaniem imprez, które warto odwiedzić.
Warszawskie Targi Fantastyki
16-17 marca | Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy
ul. Bracka 25, Warszawa
web: targifantastyki.pl

Targi powstały z myślą o ludziach, którzy połączyli kreatywność z miłością do fantastyki i w ten sposób stworzyli „Coś” unikatowego, co po prostu trzeba zobaczyć lub przeczytać!

Właśnie dlatego możesz u nas spotkać pisarzy opowiadających o swoich najnowszych książkach, a tuż obok rzemieślników oferujących ręcznie robione cuda stylizowane na ekwipunek bohaterów wprost z fantastycznych książek lub gier.

Dodatkowo każda edycja Targów to możliwość przetestowania gier planszowych i karcianych oferowanych przez naszych Fantastycznych Wystawców oraz szansa na przeniesienie się do innego (bardziej fantastycznego) świata odtwarzanego w podziemiach Domu Towarowego Bracia Jabłkowscy.


Pyrkon
26-28 kwietnia | Międzynarodowe Targi Poznańskie
ul. Głogowska 14, Poznań
web: pyrkon.pl

Pyrkon to przede wszystkim ludzie – fani fantastyki, twórcy, producenci, wystawcy i… Ty, ponieważ Pyrkon to fantastyczne miejsce spotkań.

DLACZEGO WARTO BYĆ NA PYRKONIE?

Ponieważ…
Liczba uczestników festiwalu stale rośnie – od 600 osób w roku 2000 do ponad
43 000 w roku 2018.

Festiwal posiada bogatą tradycję – w 2019 roku będzie miała miejsce już XIX edycja.

Pyrkon to bogactwo wyboru i miejsce pełne różnorodności – dziesiątki sal wypełnionych warsztatami, wykładami, wystawami, konkursami i pokazami cosplay.


Pixel Heaven
17-19 maja | Stara Zajezdnia Autobusowa
ul. Włościańska 52, Warszawa
web: pixelheavenfest.com

Pixel Heaven Games Festival & More to największe w Polsce i jedno z największych w Europie corocznych wydarzeń dedykowanych branży gamedev, na które składają się m. in. konferencja Pixel Connect, wystawa Indie Basement oraz konkurs Pixel Awards Europe. To także unikalna impreza, na której doskonale odnajdują się gracze i osoby, które pamiętają czasy pierwszych komputerów 8/16 bit, miłośnicy komiksów, gier planszowych i klimatów retro lat 80. i 90. ubiegłego wieku.

Każda edycja to znakomici goście specjalni i atrakcje, jakich nie da się doświadczyć podczas żadnej innej imprezy w Polsce. W roku 2019 odbędzie się 7. edycja wydarzenia. Organizatorem Pixel Heaven jest wydawca magazynu PIXEL oraz serwisu pixelpost.pl


Warszawskie Targi Książki 2019
23-26 maja | Stadion Narodowy
Al. Księcia J. Poniatowskiego 1, Warszawa
web: targi-ksiazki.waw.pl

Warszawskie Targi Książki powstały z inicjatywy grupy polskich wydawców i stołecznej spółki targowej Murator EXPO. Od 2010 roku organizuje je powołana w tym celu spółka Targi Książki, w skład której wchodzą wydawnictwa: BELLONA, BOSZ, Agencja Edytorska EZOP, Jeden Świat, Firma Księgarska Olesiejuk, Poligraf, Oficyna Wydawnicza RYTM, Wydawnictwo Salezjańskie, Sonia Draga, Towarzystwo Autorów i Wydawców Prac Naukowych Universitas, ZYSK i S-ka oraz Murator EXPO.

Warszawskie Targi Książki stale się rozwijają dzięki profesjonalnej i efektywnej współpracy rynku wydawniczego z branżą targową w służbie książce i czytelnikom. Organizowane są w maju. Pierwsze trzy edycje odbyły się w Pałacu Kultury i Nauki.

W 2013 roku, z wielkim sukcesem, Targi zadebiutowały na Stadionie Narodowym. Tegoroczna, szósta edycja pobiła dotychczasowe rekordy. W wydarzeniu wzięło udział 860 wystawców z 29 krajów, blisko 800 autorów i ponad 72 000 zwiedzających.


Digital Dragons
27-28 maja | Krakowski Park Technologiczny
Kraków
web: digitaldragons.pl

Najbardziej reprezentatywna i największa w Europie Centralnej konferencja biznesowa adresowana do przedstawicieli branży gier wideo.
Warsaw Comic Con 2019
31.05 – 02.06 | Ptak Warsaw Expo
Al. Katowicka 62, Nadarzyn
web: warsawcomiccon.pl

Warsaw Comic Con to największy festiwal popkulturalny w Polsce, a wkrótce w Europie Centralnej. Gwiazdy Hollywood, goście specjalni, konkursy i pokazy cosplay, liczne gry i konkursy, strefy atrakcji i zabawy. Wystawa komiksów, plany filmowe i możliwość noclegu na miejscu.

Najbardziej reprezentatywna i największa w Europie Centralnej konferencja biznesowa adresowana do przedstawicieli branży gier wideo.


Warsaw Games Show 2019
31.05 – 02.06 | Ptak Warsaw Expo
Al. Katowicka 62, Nadarzyn
web: warsawgamesshow.eu/

Targi gier video i sprzętu komputerowego. Raj dla graczy i dobre miejsce do robienia interesów przez autorów, wydawców i dystrybutorów. Nowości wydawnicze, spotkania z niezależnymi twórcami gier i aplikacji, strefa turniejowa – w tym zawody rangi międzynarodowej, strefa „Free to play”, gdzie znani youtuberzy poprowadzą eventy otwarte dla każdego zwiedzającego. Ponad 1000 stoisk.

Dni Fantastyki
5-7 lipca | Centrum Kultury „Zamek”
pl. Świętojański 1, Wrocław Leśnica
web: dnifantastyki.pl

Dni Fantastyki (DF) to obecnie największa i jedyna organizowana nieprzerwanie od tylu lat impreza z branży fantastycznej na Dolnym Śląsku, a także jedno z najważniejszych tego typu wydarzeń w Polsce. Corocznie gromadzi ok. 2500-3000 miłośników fantastyki – nie tylko wrocławian, ale również fanów przyjeżdżających do nas z różnych części kraju.
Pierwsze Dni Fantastyki odbyły się jeszcze w erze przedfejsbukowej, w 2004 roku. Od tamtego czasu w trakcie kolejnych 12 edycji odwiedziło nas kilkuset gości: pisarzy, redaktorów czasopism, rysowników, twórców gier, aktorów, reżyserów, artystów z Polski, Europy i USA.

Polcon
8-11 sierpnia | Kampus Uniwersytetu w Białymstoku
Konstantego Ciołkowskiego 1, Białystok
web: facebook.com/Bialystok2019

Ogólnopolski Konwent Miłośników Fantastyki Polcon to jedna z najstarszych imprez dla miłośników szeroko rozumianej fantastyki w Polsce. Organizowany co roku w innym mieście, tym razem zawita do Białegostoku.


Poznań Game Arena 2019
25-27 października | Międzynarodowe Targi Poznańskie
ul. Głogowska 14, Poznań
web: gamearena.pl

PGA to najważniejsze i największe w Europie Środkowo-Wschdniej targi gier komputerowych i rozrywki multimedialnej, które od 2004 roku zgromadziły już blisko 450 000 graczy i fanów wirtualnej zabawy.

  • 10 pawilonów pełnych atrakcji
  • 46 005 mkw powierzchni wystawienniczej
  • 220 wystawców gamingowych
  • 1200 MIEJSC DO GRY premiery i „besty”
  • GWIAZDY Twitch i YouTube
  • PONAD 100 polskich gier indie
  • TURNIEJE eSport dla każdego
  • TECHNOLOGIA vr/ar i multimedia
  • 150 gier retro
  • GRY I SPRZĘT w super cenach


Warsaw Games Week 2019
październik | EXPO XXI
ul. Prądzyńskiego 12/14, Warszawa
web: facebook.com/warsawgamesweek

Jedna z najciekawszych imprez growych w Polsce pretendująca do miana polskiego Gamesconu. Miejsce, gdzie wystawiają się największe firmy branży – Sony, Microsoft, Ubisoft, EA oraz Nintendo. Odwiedzający targi mogli zagrać nie tylko w aktualne hity, ale także i przedpremierowe nadchodzących gier. WGW to także turnieje, cosplay, koncerty i panele dyskusyjne…

Obecnie status wydarzenia jest niepewny. Edycja ubiegłoroczna została odwołana przez organizatorów. Mamy jednak nadzieję, że w tym roku impreza się odbędzie.

Kr4wi3c

Niepoprawny marzyciel, słuchający na codzień dziwnie nie wpadającej w ucho muzyki z gatunku tych ostrzejszych, grający z reguły we wszelkiego rodzaju FPS'y podszyte lekko warstwą cRPG ale nie pogardzający też cRPG pełną gębą oraz raz na jakiś czas jakąś przygodówką z rodzaju tych starszych.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button