Aktualności

Gallic Wars: Battle Simulator zmierza na Switch i PC

Taktyka i strategia z elementami roguelike. Tak w skrócie prezentuje się Gallic Wars: Battle Simulator, nowa gra taktyczna od Gaming Factory, w której gracze poprowadzą walecznych Galów przeciwko potędze starożytnego Rzymu. Premiera zaplanowana została na PC (Steam) 16 października, w późniejszym czasie tytuł trafi także na Pstryka.

Rozgrywka będzie koncentrować się na rozmieszczaniu jednostek, planowaniu działań, obserwacji starć oraz używaniu w trakcie bitew czarów. Do dyspozycji graczy oddane zostaną zróżnicowane jednostki wyposażone w miecze, włócznie lub łuki, a w trakcie rozgrywki będzie istniała możliwość używania pułapek, katapult oraz będzie można rzucać rozmaite czary.

To projekt łączący w sobie lekką oprawę audiowizualną oraz stosunkowo wysoki poziom trudności. Pod względem graficznym tytuł nawiązuje do unikalnego stylu Alberta Uderzo, znanego z kultowej serii komiksów o Asteriksie. Jeśli chodzi o samą rozgrywkę, to jestem przekonany, że Gallic Wars: Battle Simulator spodoba się m.in. fanom niestandardowych wyzwań taktycznych, ale też np. osobom lubiącym Totally Accurate Battle Simulator” – mówi pomysłodawca i twórca gry, Andrzej Noworol.

Gracz wcieli się w dowódcę walecznych Galów, a jego zadaniem będzie podbicie Rzymu. W Gallic Wars: Battle Simulator można będzie liczyć m.in. na szybką akcję, szaloną fizykę (rag dolle), stylową oprawę graficzną oraz wysoki poziom trudności.

Nad symulatorem pracuje niezależne polskie studio MadGamesmith, które na swoim koncie ma dwie części platformówki Bouncy Bob.

Główne cechy:

  • taktyczna gra strategiczna z elementami roguelike;
  • Galowie i Rzymianie;
  • unikalny model rozgrywki;
  • grafika inspirowana komiksami z Asteriksem;
  • zróżnicowane jednostki, czary i narzędzia zniszczenia;
  • fizyka szmacianej lalki;
  • wyśrubowany poziom trudności.

Gra pojawi się na PC (Steam) 16 października 2020 r., a później zostanie wydana także na Nintendo Switch.

Steam:

https://store.steampowered.com/app/1067760/Gallic_Wars_Battle_Simulator/

Release Date Trailer:

Kr4wi3c

Niepoprawny marzyciel, słuchający na codzień dziwnie nie wpadającej w ucho muzyki z gatunku tych ostrzejszych, grający z reguły we wszelkiego rodzaju FPS'y podszyte lekko warstwą cRPG ale nie pogardzający też cRPG pełną gębą oraz raz na jakiś czas jakąś przygodówką z rodzaju tych starszych.

Related Articles

Back to top button