Aktualności

Nadchodzi The Lords of the Fallen

Długo nam przyszło czekać na następcę dobrze przyjętego Lords of the Fallen. Jeśli dobrze liczę jakieś 8 lat. Niestety jeszcze trochę poczekamy, bo produkcja premierę ma mieć w przyszłym roku. Tymczasem na tegorocznych targach Gamescom CI Games pokazało trailer. W ostatnim czasie dowiedzieliśmy się także nieco więcej szczegółów na temat tej nadchodzącej produkcji.

Lords of the Fallen 2 miał trudny start. Tytuł przechodził z rąk do rąk. Początkowo nad grą pracował ten sam zespół, który był odpowiedzialny za zrobienie pierwszej części, szybko jednak drogi Deck13 i CI Games się rozeszły i polskie Dark Souls trafiło do amerykanów z Defiant Studios. Jednak i ta współpraca nie trwała długo. W 2019 roku CI Games podjęło decyzję o jej zakończeniu i utworzeniu wewnętrznego studia – Hexworks, które zajmie się dokończeniem gry.

Pierwsze, co się w międzyczasie zmieniło, to tytuł. Gra teraz już nie nazywa się Lords of the Fallen 2, tylko The Lords of the Fallen. Seria zaliczyła bowiem (co ostatnio jest w modzie) restart. Moim zdaniem zmiana nieco bez sensu. Tym bardziej, że marka zdążyła już sobie wypracować jakąś rozpoznawalność. Zmiana tytułu może być dla niektórych myląca. Ja wiem, że przez te 8 lat niektórzy mogli zapomnieć, że w ogóle był taki tytuł, ale – co widać w udostępnionym przez studio podsumowaniu pierwszego tygodnia kampanii marketingowej – marka jest bardzo dobrze rozpoznawalna i nadal cieszy się dużym zainteresowaniem.

The Lords of the Fallen jest największym projektem CI Games (niestety notka prasowa nie precyzuje, czy to największy projekt studia w ogóle, czy największy znajdujący się w produkcji), który już w pierwszym tygodniu kampanii marketingowej zebrał większy feedback od graczy niż zgromadził Sniper: Ghost Warrior Contracts 2 na dzień przed premierą. Zwiastun nowego projektu zanotował już ponad 6,7 mln. wyświetleń na platformie YouTube. W sondażu IGN-u prawie jedna trzecia użytkowników wskazała The Lords of the Fallen jako najlepszą zapowiedź na Gamescom Opening Night LIVE spośród sześciu wiodących tytułów. O grze pisały najważniejsze globalne media gamingowe – a łącznie o grze powstało już ponad 300 artykułów.

The Lords of the Fallen powstaje na UnrealEngine5. Podobnie jak poprzedniczka, ma być grą action RPG osadzoną w mrocznym świecie fantasy. Gracze otrzymają zupełnie nową przygodę w rozległym świecie – pięć razy większym niż w poprzedniej odsłonie. Co ważne, użytkownicy będą mogli rozpocząć wciągającą kampanię dla pojedynczego gracza lub wybrać tryb kooperacji.

Gra zostanie wydana jednocześnie na PC i konsole nowej generacji w półce cenowej premium. Premiera w przyszłym roku. Nadal jednak nie znamy konkretnej daty.

Główne cechy gry:

  • Rozległy świat, składający się z wzajemnie połączonych lokacji – pięć razy większy niż w tytule z 2014 r.;
  • Bogate doświadczenie gry cRPG – olbrzymia liczba postaci niezależnych oraz historii do poznania;
  • Taktyczna walka – szybki, płynny i wymagający system starć;
  • Niszczycielska magia – zmień przebieg walki dzięki zaklęciom bojowym i wzmocnieniom;
  • Płynne przejścia do trybu kooperacyjnego – zwiedzaj odmęty mrocznego świata z towarzyszem lub towarzyszką;
  • Zdefiniuj swoją legendę – pełna personalizacja postaci i progresji;

Linki:

Oficjalna strona: thelordsofthefallen.com

Twitter: twitter.com/lotfgame

YouTube: youtube.com/c/cigames

Kr4wi3c

Niepoprawny marzyciel, słuchający na codzień dziwnie nie wpadającej w ucho muzyki z gatunku tych ostrzejszych, grający z reguły we wszelkiego rodzaju FPS'y podszyte lekko warstwą cRPG ale nie pogardzający też cRPG pełną gębą oraz raz na jakiś czas jakąś przygodówką z rodzaju tych starszych.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button