Aktualności

MicroMan – niezwykły survival z perspektywy małego człowieczka

MicroMan to nowy projekt warszawskiego Glob Games Studio, który ma łączyć przygodę, akcję i survival. Jak zapowiadają twórcy gra pozwoli spojrzeć na ludzki świat z zupełnie nowej perspektywy. Głównym bohaterem będzie pracownik laboratorium, który w efekcie nieszczęśliwego incydentu wpada do eksperymentalnej kapsuły redukcyjnej i zostaje pomniejszony do rozmiarów niewielkiego owada.

„Prawie każdy myślał czasem w młodości o tym, by stać się już większym i dorosłym. Fascynująca mogłaby być jednak także sytuacja odwrotna. Taki motyw wykorzystał już blisko 200 lat Jonathan Swift w Podróżach Guliwera, gdzie główny bohater trafia do krainy olbrzymów. W czasach bardziej współczesnych powstał też np. komiksowy Ant-Man czy film Kochanie, zmniejszyłem dzieciaki. MicroMan jest oczywiście inspirowany m.in. tymi dziełami, ale jednocześnie będzie czymś całkiem nowym i unikalnym w branży gier” – mówi wiceprezes Glob Games Studio, Karol Marcinkowski.

Naszym celem ma być znalezienie sposobu na powrót do normalnych rozmiarów. Jednakże droga do tego wcale nie będzie łatwa, krótka i przyjemna. Sama rozgrywka ma być mocno zróżnicowana.  Obejmować ma wiele ciekawych i zaskakujących elementów. W grze nie zabraknie starć z potężnymi przeciwnikami (m.in. mrówki, żaby czy jeże), nietypowych środków transportu (np. motyl, deskorolka), rozkminiania nad pokonaniem przeszkód oraz dbania o siły witalne bohatera.

Nasza nowa gra pozwoli na spojrzenie na ludzki świat z całkiem nowej perspektywy. MicroMan będzie musiał zmierzyć się z przeciwnościami, o jakich nawet nie pomyślałby przeciętny człowiek. Szykujemy dla graczy zaskakującą i dynamiczną przygodę, która będzie przy tym mocno zróżnicowana. Przyjdzie nam więc np. walczyć ze szczurami, uciekać przed jeżem, szukać sposobu na dostanie się do autobusu czy unikać zgniecenia przez ludzkie nogi. A to tylko fragmenty tego, co zaoferuje MicroMan. Wszystko to w stylowej oprawie audiowizualnej i ze sporą dawką dobrego humoru” – dodaje Karol Marcinkowski.

Główne cechy gry:

  • szalona historia, dynamiczna przygoda;
  • miejska dżungla w całkiem nowej perspektywie;
  • dużo humoru;
  • niespodziewane zagrożenia (np. mrówki, jeże i szczury);
  • walka o przetrwanie;
  • nietypowe środki transportu (np. motyl i deskorolka);
  • stylowa oprawa audiowizualna.

MicroMan zadebiutuje na PC (Steam) w II połowie 2021 r. Tytuł zostanie także wydany w późniejszym okresie na Nintendo Switch, PlayStation 5 oraz Xbox Series X.

Steam:

https://store.steampowered.com/app/1273820/MicroMan/

Trailer:

 

Źródło:
Informacja prasowa

Kr4wi3c

Niepoprawny marzyciel, słuchający na codzień dziwnie nie wpadającej w ucho muzyki z gatunku tych ostrzejszych, grający z reguły we wszelkiego rodzaju FPS'y podszyte lekko warstwą cRPG ale nie pogardzający też cRPG pełną gębą oraz raz na jakiś czas jakąś przygodówką z rodzaju tych starszych.

Related Articles

Back to top button