PlayTest

Letni Festiwal Gier na Steam – przegląd wybranych tytułów

W ramach Letniego Festiwalu Gier na Steam – w zastępstwie za E3, udostępniono coś około 300 wersji demonstracyjnych różnych tytułów. Przetestowaliśmy ponad 10 najciekawszych naszym zdaniem, z czego wybraliśmy 5, którym warto przyjrzeć się bliżej.

The Riftbreaker

Połączenie gry akcji, tower defence i action RPG. Za produkcją stoi polski zespół Exor Studio, który na swoim koncie ma udane gry – Zombie Driver oraz X-Morph. Po ograniu dema dostępnego na Steam muszę przyznać, że zapowiada się równie solidna produkcja. W Riftbreaker trafimy na planetę Galatea, a naszym zadaniem będzie przygotowanie jej do kolonizacji. Przeszkadzać nam w tym będą miejscowe istoty, których ataki będziemy musieli odpierać.

 • producent: Exor Studios
 • wydawca: Exor Studios
 • data premiery gry: 2020

Rustler

W skrócie skrzyżowanie dwóch pierwszych GTA z San Andreas z akcją osadzoną w średniowieczu. Za grę odpowiada polskie studio Jutsu Games, autorzy dobrze przyjętego 112 Operator. W Rustler na pewno nie zabraknie dziwnego, rynsztokowego humoru.

W grze wcielamy się w pospolitego złodzieja na co dzień topiącego swoje smutki w podłych trunkach, który ima się różnych zajęć. Wszak trzeba mieć za co wypić, a żaden grosz nie śmierdzi – czy jakoś tak. Trzeba jednak mieć się na baczności i nie robić niczego nielegalnego, kiedy w pobliżu znajduje się jakiś patrol policji. Jak nas nakryją, to będą nas gonić. Najlepiej wtedy znaleźć najbliższy punkt Pimp My Horse, w którym odpimpują nam konia tak, że go policja nie pozna. A kiedy po udanej akcji będziemy chcieli zawitać do karczmy to trzeba pamiętać, żeby swojego wierzchowca zostawić na miejscu parkingowym, bo inaczej można zarobić mandat. Za radio robią tu bardowie, których możemy wynająć – będą wtedy biegać za nami i przygrywać skoczne melodie.

 • producent: Jutsu Games
 • wydawca: Jutsu Games
 • data premiery gry: 2021

Destroy All Humans

Remake gry wydanej w 2005 roku, w której jako nowoprzybyły na Ziemię kosmita imieniem Crypto naszym zadaniem będzie odnalezienie zaginionego DNA, a przy okazji zniszczenie wszystkich ludzi – zgodnie z tytułem. Eksterminację będzie można szerzyć przy pomocy szerokiej gamy broni i umiejętności psychicznych. Jakby tego było mało, to z pomocą przyjdzie latający spodek, którym obrócimy miasta w pogorzeliska. Gra utrzymana jest w klimacie lat 50. i obdarzona specyficznym humorem.

 • producent: Black Forest Games
 • wydawca: THQ Nordic / Nordic Games
 • wydawca PL: Koch Media Poland
 • data premiery gry: 28 lipca 2020

Hellbound

Staroszkolnych shooterów nigdy za dużo. Jest szybko, dynamicznie, mrocznie. Etapy pełne są potworów rodem z piekła, przed którymi obronić nas może tylko odpowiednio wysoki skill. To nie jest kolejna gra dla lamusów, którzy brak zręczności rekompensują sobie włączeniem autoaima. Widać autorzy grali dużo w Quake 1, bo gra jest równie szybka, niewybaczająca błędów z podobnym feelingiem strzelania. No i podobnie jak tam, żeby przejść dalej trzeba będzie znaleźć mechanizmy otwierające drzwi czy inne klucze. Grałbym. Premiera pod koniec roku.

 • producent: Saibot Studios
 • wydawca: NGD Studios
 • data premiery gry: listopad 2020

Tak wiem, miało być 5. No i jest. Z tym że jeden jest na tyle mega, że piszemy o nim w osobnym poście:

https://napograniczu.net/everspace-2-przed-premiera/

Kr4wi3c

Niepoprawny marzyciel, słuchający na codzień dziwnie nie wpadającej w ucho muzyki z gatunku tych ostrzejszych, grający z reguły we wszelkiego rodzaju FPS'y podszyte lekko warstwą cRPG ale nie pogardzający też cRPG pełną gębą oraz raz na jakiś czas jakąś przygodówką z rodzaju tych starszych.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button