PlayTest

Everspace 2 – przed premierą

Everspace 2 jest kontynuacją kosmicznej strzelanki, która ukazała się w 2017 roku. W przeciwieństwie do pierwowzoru jest bardziej dopracowana, ładniejsza i zdecydowanie mniej siermiężna. Może okazać się także dobrym wyborem dla tych, dla których Elite Dangerous ma stanowczo za duży próg wejścia, a na Star Citizena nie mogą się doczekać.

Demo, które zostało udostępnione w ramach Letniego Festiwalu Gier, generalnie sprawia bardzo dobre wrażenie. Na gracza czeka mnóstwo eksploracji, łupów i dużo strzelania, bo droga od zera do milionera nie będzie łatwa. Przemierzając rozległy świat będzie można poznać jego tajemnice, obce rasy, a eksploracja obszarów o podwyższonym ryzyku pozwoli na odkrycie cennych łupów. Niestety dobranie się do nich nie będzie proste. Zwykle w ich pobliżu znajduje się przeważająca ilość sił wroga, a walka z nimi będzie nie lada wyzwaniem. Cóż, nikt nie powiedział, że będzie łatwo.

W starciach z wrogimi jednostkami pomoże nam szeroki arsenał wyposażenia i zdolności specjalnych. Zdobyty bądź kupiony rynsztunek będzie można przetestować w starciach z dronami, myśliwcami, ciężkimi bombowcami i śmigłowcami bojowymi.

Świat sprawia wrażenie otwartego, a podróż pomiędzy poszczególnymi układami jest płynna. Zamiast przechodzić do mapy, jak w części poprzedniej wystarczy odpalić hypernapęd, który przeniesie nas do czegoś w rodzaju limbo – punktu w przestrzeni, w którym będziemy mogli sobie wybrać cel naszej dalszej podróży. Fajnie to zostało przemyślane i wykombinowane. Niby mały ficzer, ale bardzo pozytywnie wpływa na immersję.

Warto także wspomnieć o tym, że tym razem studio stojące za produkcją postanowiło zrezygnować z modelu rogue like stawiając na coś na kształt looter shootera. Tytuł otrzymał także bardziej przystępną formułę w postaci open worlda.

Na ten moment gra wygląda osom. Chociaż najbardziej boli brak voicoverów. Zdecydowanie za cicho w tej przestrzeni. Oby się to zmieniło w wersji finalnej, na którą się nie mogę doczekać. Niestety premiera jest planowana na przyszły rok.

  • producent: Rockfish Games
  • wydawca: Rockfish Games
  • data premiery gry: 2021

EVERSPACE 2 Official Alpha Gameplay Trailer

Kr4wi3c

Niepoprawny marzyciel, słuchający na codzień dziwnie nie wpadającej w ucho muzyki z gatunku tych ostrzejszych, grający z reguły we wszelkiego rodzaju FPS'y podszyte lekko warstwą cRPG ale nie pogardzający też cRPG pełną gębą oraz raz na jakiś czas jakąś przygodówką z rodzaju tych starszych.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button