Aktualności

Klabater odsłonił nieco szczegółów nadchodzącego Crossroads Inn 2

Wiecie, że pierwsza część gry Crossroads Inn należy do jednej z najbardziej udanych premier studia? Począwszy od wydania w 2019 roku, gra otrzymała ponad 12 rozszerzeń i dodatków, a liczba jej nabywców w 2022 roku przekroczyła 118 tys. Jak dla mnie sprzedaż nie była jakimś oszałamiającym sukcesem, ale jak widać na tyle dużym, że Klabater postanowi postawić na sequel.

Póki co o nadchodzącym następcy „Karczmy na Rozstajach” wiemy niewiele. Gra, w przeciwieństwie do pierwszej części, powstaje na Unity. Zadanie główne nie ulegnie zmianie i będzie polegało na zarządzaniu w czasie rzeczywistym własną karczmą. W nowej wersji mają zostać rozwinięte systemy budowania i wyposażania. Całkowicie zostaną także przeprojektowane dotychczasowe funkcje. Gra dorobi się także zupełnie nowej warstwy wizualnej.

Crossroads Inn 2 będzie stanowił połączenie elementów strategii ekonomicznej, symulacji i RPG. Gracz wcieli się we właściciela karczmy, a jego zadaniem będzie zapewnienie jej rozwoju i stworzenie najlepszych warunków dla gości.  W nowej części gry, przebudowany zostanie system postaci niezależnych, co pozwoli na stworzenie bardziej wiarygodnych i zróżnicowanych bohaterów. Nowy system umożliwi im także podejmowanie wiarygodnych decyzji pod wpływem stworzonego przez gracza środowiska. Zmieniony zostanie także system zarządzania pracownikami i personelem.

Premiera przewidziana jest na rok 2024. Równolegle zespół będzie pracować także nad rozwojem marki Heliborne – powstaje ponoć druga część.

Karta Steam:

https://store.steampowered.com/app/2437940/Crossroads_Inn_2/

Kr4wi3c

Niepoprawny marzyciel, słuchający na codzień dziwnie nie wpadającej w ucho muzyki z gatunku tych ostrzejszych, grający z reguły we wszelkiego rodzaju FPS'y podszyte lekko warstwą cRPG ale nie pogardzający też cRPG pełną gębą oraz raz na jakiś czas jakąś przygodówką z rodzaju tych starszych.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button