Aktualności

Indie Pearls – nowa inicjatywa indyczych nagród

W dniu wczorajszym na Twitterze zrobiło się małe zamieszanie przez puszczenie w świat „teasera” nowej inicjatywy. Dzisiaj organizatorzy postanowili udostępnić nieco więcej szczegółów. Nie będzie to jednak nowe wyzwanie Pokemon Go, kolejny nic nie wnoszący podcast ani też nowy fanowski pokemon, jak niektórzy podejrzewali.

Indie Pearls – nowa inicjatywa nagród, która skupia się stricte na grach indie. Za tą przewrotną z pozoru akcją stoją pasjonaci gier z różnych redakcji growych, jak i influencerzy, którzy za cel postawili sobie ograć jak największą ilość intrygujących gier indie z całego świata i wyróżnić najlepsze i najciekawsze z nich. W jury znaleźli się przedstawiciele takich mediów jak arhn, CD-Action, Gram.pl, Pogradane, Grapodpada, Grajmerki, Trochę o grach, a także członek naszej redakcji – kr4wi3c. Głównym założeniem całego eventu jest promocja gier niezależnych, które nie powstają siłą potężnych studiów deweloperskich i za którymi nie stoją potężne korporacje.

Jak to będzie działać? Zespół jury ogrywa w ciągu roku kilkadziesiąt tytułów indie, z datami premier pomiędzy 01.01, a 31.12 danego roku. Na początku stycznia kolejnego roku odbędzie się głosowanie, będące selekcją pięciu wybranych tytułów spośród wszystkich nominowanych w każdej kategorii. Nominacje ogłoszone zostają pod koniec stycznia. Następnie odbędzie się kolejne głosowanie, które wyłoni zwycięzców w poszczególnych kategoriach. Ci zostają ogłoszeni podczas Oficjalnej Ceremonii na początku lutego.

Ceremonia przyznania nagród Indie Pearls 2022 odbędzie się w lutym 2023. Nagrody w poszczególnych kategoriach będą przyznawać zaproszeni goście – nie zabraknie tu znanych postaci ze świata giereczkowego. Na tę chwilę zdecydowanie za wcześniej jest mówić o szczegółach, nie mniej jednak organizatorzy liczą na to, że nie zabraknie niespodzianek.

Podczas Ceremonii swój segment będą mieli twórcy niezależni, którzy będą prezentować swoje nadchodzące tytuły. Będzie można liczyć także na dodatkowe atrakcje jak giveawaye dla widzów, prezentacja “najlepsze gry indie w early access”, itp.

Organizatorzy liczą na to, że nie będzie to jednorazowy strzał, ale cykliczny event, który będzie organizowany co roku, a z czasem stanie się kolejnym ważnym wydarzeniem giereczkowym.

Cieszymy się, że możemy się pochwalić udziałem w akcji nie tylko jako patron medialny, ale także tym, że część naszej redakcji znalazła się w wyśmienitym zespole jury.

 

Linki:

Oficjalna strona www: indiepearlsawards.com/

Twitter: twitter.com/indiePearlsPL

Discord: discord.com/invite/9n9UdtcSwK

Kr4wi3c

Niepoprawny marzyciel, słuchający na codzień dziwnie nie wpadającej w ucho muzyki z gatunku tych ostrzejszych, grający z reguły we wszelkiego rodzaju FPS'y podszyte lekko warstwą cRPG ale nie pogardzający też cRPG pełną gębą oraz raz na jakiś czas jakąś przygodówką z rodzaju tych starszych.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button