Aktualności

Imprezy gamingowe 2020 oraz inne wydarzenia (aktualizacja)

Ostatnio aktualizowano - 24.09.2020

Aktualizacja – 24.09.2020

W związku z obecnie panującą sytuacją część imprez została odwołana, część ma się odbyć w innym terminie. W związku z tym zaktualizowaliśmy poniższą listę.

Każdego roku odbywa się co najmniej kilka imprez dla fanów gier, książek, komiksów, szeroko pojętej fantastyki i innych ciekawych wydarzeń. Przygotowaliśmy zestawienie najciekawszych naszym zdaniem.

Nowy termin

Warszawskie Targi Fantastyki
28 – 29 listopada | Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy
ul. Bracka 25, 00-021 Warszawa
web: targifantastyki.pl/

Targi powstały z myślą o ludziach, którzy połączyli kreatywność z miłością do fantastyki i w ten sposób stworzyli „Coś” unikatowego.
Właśnie dlatego możesz na targach spotkać pisarzy opowiadających o swoich najnowszych książkach, a tuż obok rzemieślników oferujących ręcznie robione cuda stylizowane na ekwipunek bohaterów wprost z fantastycznych książek lub gier.

Dodatkowo każda edycja to możliwość przetestowania gier planszowych i karcianych oferowanych przez Fantastycznych Wystawców oraz szansa na przeniesienie się do innego (bardziej fantastycznego) świata odtwarzanego w podziemiach Domu Towarowego Bracia Jabłkowscy.

Najważniejsze punkty programu nadchodzących targów:

  • Zakątek Autorów z Fantastycznymi Gośćmi.
  • Stoiska pełne książek, plakatów oraz figurek.
  • Biżuteria i rękodzieło tworzone z pasją przez zdolne ręce rzemieślników.
  • Brama Morii – obozowisko gości z uniwersum J.R.R. Tolkiena.
  • Gadżety, które zachwycą każdego fana sci-fi, anime, postapo, fantasy czy steampunk.
  • Szybki kurs tworzenia papierowych stworów pod czujnym okiem Dorigami.
  • Strefa rysunku dla pasjonatów ołówka i cyfrowych rysików.
  • Sobotni koncert na powitanie Wiosny.
  • Strefa Relaksu dla każdego nieco zmęczonego zakupami 🙂

Nowy termin

Warsaw Comic Con 2020
20 – 22 listopada | Ptak Warsaw Expo
Al. Katowicka 62, Nadarzyn
web: warsawcomiccon.pl

Warsaw Comic Con to największy festiwal popkulturalny w Polsce, a wkrótce w Europie Centralnej. Gwiazdy Hollywood, goście specjalni, konkursy i pokazy cosplay, liczne gry i konkursy, strefy atrakcji i zabawy. Wystawa komiksów, plany filmowe i możliwość noclegu na miejscu.

Najbardziej reprezentatywna i największa w Europie Centralnej konferencja biznesowa adresowana do przedstawicieli branży gier wideo.


Impreza odwołana

Pyrkon
10 – 12 lipca | Międzynarodowe Targi Poznańskie
ul. Głogowska 14, Poznań
web: pyrkon.pl

Pyrkon to przede wszystkim ludzie – fani fantastyki, twórcy, producenci, wystawcy i… Ty, ponieważ Pyrkon to fantastyczne miejsce spotkań.


Nowy termin

Digital Dragons
15 – 18 wrzesnia | on-line
Kraków
web: digitaldragons.pl

Najbardziej reprezentatywna i największa w Europie Centralnej konferencja biznesowa adresowana do przedstawicieli branży gier wideo.


Impreza odwołana

Warszawskie Targi Książki 2020
21 – 24 maja | Stadion Narodowy
Al. Księcia J. Poniatowskiego 1, Warszawa
web: targi-ksiazki.waw.pl

Warszawskie Targi Książki powstały z inicjatywy grupy polskich wydawców i stołecznej spółki targowej Murator EXPO. Od 2010 roku organizuje je powołana w tym celu spółka Targi Książki, w skład której wchodzą wydawnictwa: BELLONA, BOSZ, Agencja Edytorska EZOP, Jeden Świat, Firma Księgarska Olesiejuk, Poligraf, Oficyna Wydawnicza RYTM, Wydawnictwo Salezjańskie, Sonia Draga, Towarzystwo Autorów i Wydawców Prac Naukowych Universitas, ZYSK i S-ka oraz Murator EXPO.

Warszawskie Targi Książki stale się rozwijają dzięki profesjonalnej i efektywnej współpracy rynku wydawniczego z branżą targową w służbie książce i czytelnikom. Organizowane są w maju. Pierwsze trzy edycje odbyły się w Pałacu Kultury i Nauki.


Nowy termin / nowe miejsce

Pixel Heaven 2020
13 – 15 listopada |MIŃSKA 65
ul. Mińska 65, Warszawa
web: pixelheavenfest.com

Pixel Heaven Games Festival & More to największe w Polsce i jedno z największych w Europie corocznych wydarzeń dedykowanych branży gamedev, na które składają się m. in. konferencja Pixel Connect, wystawa Indie Basement oraz konkurs Pixel Awards Europe. To także unikalna impreza, na której doskonale odnajdują się gracze i osoby, które pamiętają czasy pierwszych komputerów 8/16 bit, miłośnicy komiksów, gier planszowych i klimatów retro lat 80. i 90. ubiegłego wieku.


Impreza odwołana

Electronic Entertainment Expo (E3)
09 – 11 czerwca | Los Angeles Convention Center
Los Angeles, USA
web: e3expo.com

Electronic Entertainment Expo (w skrócie: E3) – największe coroczne targi gier komputerowych na świecie. Ekspozycja była otwarta tylko dla ekspertów branżowych oraz dziennikarzy. Od 2009 nastąpił powrót do starej formy imprezy, otwartej dla wszystkich.

Aktualizacja: Bardzo możliwe, że event odbędzie się w nieco innej formie. Organizatorzy nie wykluczają możliwości przeniesienia wydarzenia do sieci.

Impreza odwołana

Festiwal Fantastyki Cytadela
26 – 28 czerwca | Nowy Dwór Mazowiecki – Garnizon Modlin
web: festiwalcytadela.pl

Największy Festiwal Fantastyki na Mazowszu!

Festiwal Cytadela odbędzie się po raz czwarty na terenie zabytkowej Twierdzy Modlin. Wszystkie atrakcje będą się odbywały na dziedzińcu Garnizonu Modlin oraz w części najdłuższego budynku Europy.

Festiwal łączy ze sobą atrakcje konwentu fantastyki (spotkania autorskie, prelekcje, panele dyskusyjne, warsztaty) z otwartą formułą festiwalu: koncerty, wioski tematyczne osadzone w różnych uniwersach, koncerty, pokazy i konkurs cosplay.


Nowy termin

Dni Fantastyki
2 – 4 lipca 2021 | Centrum Kultury „Zamek”
pl. Świętojański 1, Wrocław Leśnica
web: dnifantastyki.pl

Dni Fantastyki (DF) to obecnie największa i jedyna organizowana nieprzerwanie od tylu lat impreza z branży fantastycznej na Dolnym Śląsku, a także jedno z najważniejszych tego typu wydarzeń w Polsce. Corocznie gromadzi ok. 2500-3000 miłośników fantastyki – nie tylko wrocławian, ale również fanów przyjeżdżających z różnych części kraju.

Pierwsze Dni Fantastyki odbyły się jeszcze w erze przedfejsbukowej, w 2004 roku. Od tamtego czasu w trakcie kolejnych 12 edycji odwiedziło je kilkuset gości: pisarzy, redaktorów czasopism, rysowników, twórców gier, aktorów, reżyserów, artystów z Polski, Europy i USA.


Impreza odwołana

GAMSCOM
25-29 sierpnia | Centrum Wystawiennicze Koelnmesse
Kolonia, Niemcy
web: gamescom.global

Gamescom to drugie największe targi gier komputerowych na świecie odbywające się od 2009 roku.

Aktualizacja: Bardzo możliwe, że event odbędzie się w nieco innej formie. Organizatorzy nie wykluczają możliwości przeniesienia wydarzenia do sieci.


Nowy termin

Twierdza 2021 – Festiwal Fantastyki
3 – 5 września 2021 | Twierdza Boyen Giżycko
Twierdza Boyen. ul Turystyczna1, 11-500 Giżycko web: festiwaltwierdza.pl

Przed nami SZÓSTA edycja festiwalu, który ma do dyspozycji niezwykły zabytkowy obiekt z XIX wieku: Twierdzę Boyen. Miejsce pełne zakamarków, wałów, umocnień i zróżnicowanych wysokości terenu tworzy niepowtarzalny klimat, w którym wszelkiego rodzaju gry nabiorą zupełnie nowego wymiaru. Twierdza gości u siebie wszystkie nurty fantastyki i wszystkie możliwe uniwersa! Ogranicza nas tylko wyobraźnia!

Więcej informacji wkrótce 🙂


Nowy termin

Poznań Game Arena 2020
20 – 22 listopada | Międzynarodowe Targi Poznańskie
ul. Głogowska 14, Poznań
web: gamearena.pl

PGA to najważniejsze i największe w Europie Środkowo-Wschdniej targi gier komputerowych i rozrywki multimedialnej, które od 2004 roku zgromadziły już blisko 450 000 graczy i fanów wirtualnej zabawy.

Aktualizacja:

Coś, na co wielu fanów PGA czekało od dawna. Do tej pory przy okazji wszystkich wcześniejszych edycji targów wejście na więcej niż jeden dzień wiązało się z zakupem dwóch, czy nawet trzech wejściówek. Tym razem będzie inaczej.

Wszystko za sprawą karnetów, które trafiły do sprzedaży. Karnet upoważnia do jednokrotnego wejścia zarówno w sobotę, jak i w niedzielę. Nowa wejściówka to nie tylko dwa dni gamingowego szaleństwa w ramach jednego biletu, ale również zaoszczędzone pieniądze. Cena karnetu w internetowej przedsprzedaży to 59 złotych.

Kr4wi3c

Niepoprawny marzyciel, słuchający na codzień dziwnie nie wpadającej w ucho muzyki z gatunku tych ostrzejszych, grający z reguły we wszelkiego rodzaju FPS'y podszyte lekko warstwą cRPG ale nie pogardzający też cRPG pełną gębą oraz raz na jakiś czas jakąś przygodówką z rodzaju tych starszych.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button