Aktualności

Games in Development – czyli Gog wprowadza early access i robi to dobrze

Ci, którzy spotkali się ze Steamowym early access wiedzą, że pomysł jest dobry, ale jego wykonanie kompletnie leży. Trafia tam bowiem wszystko, nawet gry, które nie są od dłuższego czasu rozwijane. Gog wprowadza podobną usługę, co samo w sobie nie brzmi optymistycznie, ale zamierza robić to dobrze w przeciwieństwie do konkurencyjnej platformy.

Co najważniejsze do Games in Development nie będzie mógł trafić każdy syf. Moderacja ma być mocna i byle czego nie przepuszczać. Będą brane także pod uwagę głosy społeczności.

Na zwrócenie gry kupionej w gogowym early access będzie 14 dni. I to ot tak, bez podawania powodu. W przypadku kiedy gra nam się nie spodoba, twórcy przestaną wypuszczać aktualizację bądź psują one bardziej niż poprawiają grę – będziemy mogli wnosić o zwrot kasy.

W przypadku aktualizacji będziemy mieli możliwość powrotu do wersji wcześniejszej programu z poziomu klienta Galaxy. Znaczy to tyle, że jeśli aktualizacja coś napsuła, bądź poprzednia wersja nam się bardziej podobała będziemy mogli wybrać wersję gry. Fajna sprawa. Na pewno się przyda.

Fajnie, że GOG stara się iść z duchem czasu i wprowadza wczesny dostęp nie kopiując istniejących rozwiązań i podąża w swoją stronę. Chyba nie muszę dodawać, że gry dostępne w tej wersji również będą DRM free 🙂

Na początek do  Games in Development trafią następujące produkcje:

  • Starbound – Terraria
  • Ashes of the Singularity
  • Project Zomboid
  • TerraTech
  • The Curious Expedition

Kr4wi3c

Niepoprawny marzyciel, słuchający na codzień dziwnie nie wpadającej w ucho muzyki z gatunku tych ostrzejszych, grający z reguły we wszelkiego rodzaju FPS'y podszyte lekko warstwą cRPG ale nie pogardzający też cRPG pełną gębą oraz raz na jakiś czas jakąś przygodówką z rodzaju tych starszych.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button