Aktualności

Digital Dreamers – Wystawa 16 stycznia – 15 marca

Digital Dreamers to wystawa poświęcona historii polskich twórców gier. Polski gamedev to dziś ponad dwieście studiów, w których pracuje kilka tysięcy osób. Poza najbardziej znanymi tytułami, takimi jak Wiedźmin czy Dying Light, w naszym kraju powstają dziesiątki innych gier, skierowanych na różne rynki, platformy, dla zróżnicowanego odbiorcy. Przyjmuje się, że polska branża gamedevowa to już dziś ścisła czołówka europejska, a nawet światowa.

Jak doszło do powstania tak silnej branży? Kto ją budował i w jakich okolicznościach? O tym wszystkim będzie można dowiedzieć się właśnie dzięki wystawie Digital Dreamers. Poza planszami i filmami opowiadający historię twórców, na zwiedzających będzie czekać też kilkadziesiąt stanowisk, na których będzie można zagrać w wybrane polskie gry. Nie zabraknie zarówno takich kultowych gier jak Robbo czy Elecrobody, jak i znacznie bardziej współczesnych, ważnych dla dalszego rozwoju polskiej branży.

Wystawa prezentowana będzie w Muzeum Techniki i Przemysłu NOT w Warszawie (Pałac Kultury i Nauki, plac Defilad 1), od 16 stycznia, do 15 marca 2016 roku.

Wystawa Digital Dreamers została przygotowana dla Ministerstwa Spraw Zagranicznych przez Fundację Indie Games Polska, prowadzącą projekt Muzeum Gier Wideo w Warszawie. Będzie ona prezentowana w różnych krajach na świecie. Polska premiera wystawy organizowana jest przez Fundację Indie Games Polska we współpracy z Muzeum Techniki i Przemysłu NOT w Warszawie. Główny partnerem wystawy została firma cdp.pl

Więcej szczegółów związanych z wystawą i innymi wydarzeniach towarzyszącymi już w najbliższych dniach!

Kr4wi3c

Niepoprawny marzyciel, słuchający na codzień dziwnie nie wpadającej w ucho muzyki z gatunku tych ostrzejszych, grający z reguły we wszelkiego rodzaju FPS'y podszyte lekko warstwą cRPG ale nie pogardzający też cRPG pełną gębą oraz raz na jakiś czas jakąś przygodówką z rodzaju tych starszych.

Related Articles

Back to top button